Автор Тема: Як встановити скачану программу  (Прочитано 5469 раз)

Offline Artemius

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
  • Karma: 0
Ось через командну строку, я вже зрозумів як додавати програми, так само, як і через Add/Remove та менеджер пакунків synaptic.
Але я скачав кілька програм для лінукс. І в папці знаходяться різноманітні файли в папці з розширенням *.gz
Що з ними робити далі?  ???
P4 - 2,4 GHz, 2 Gb, Radeon 9200 128 mb

AZCat

  • Гість
якщо ти качав ісходні сорси - тоді
./configure - сконфігурувати пакет
make - скомпілювати (пардон, не знаю як по українськи буде :))) сорси в бінарники
make install - установити (розпихати по потрібним папкам, створити файли конфігів, і т.д.)
усе має бути виконано під root'ом : sudo su

а взагалі-то - встановлюй краще софт з репозиторію :) ... і легше, і швидше (іноді, якщо компілювати, такі глюки вилазять...)

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Але я скачав кілька програм для лінукс. І в папці знаходяться різноманітні файли в папці з розширенням *.gz
Що з ними робити далі?  ???
А те ж саме, що б ти робив в аналогічній же ситуації з архівом .zip у Windows. Розпаковуєш його і дивишся. Якщо це архів з бінарниками, то можеш розпакувати його наприклад у /opt і використовувати так як би ти у Windows використовував такі ж самі програми, що не потребують інсталяції, а просто розпаковуються. Можливо там свій інсталятор, як наприклад у netbeans, тоді встановлення майже нічим не відрізняється від аналогічного у Вінді. Якщо ж це вихідні коди, то зазвичай роблять так:
./configure
make
sudo make install
Іноді можуть траплятися зміни, тоді просто шукай у папці файл readme або install.