Автор Тема: Ліцензування Ubuntu і систем, що на ньому базуються  (Прочитано 5887 раз)

Offline Lucifer

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Karma: 0
Мій пошук під якою ліцензією випущено Ubuntu не дав мені результатів, які б мене задовільнили. Якщо я вірно розумію, то Ubuntu підтримує всі ті самі засади, що й Debian, тобто користуючись Ubuntu мене не обмежено у праві:
 - використовувати Ubuntu;
 - поширювати Ubuntu;
 - модифікувати Ubuntu;
 - росповсюджувати модифіковану версію Ubuntu.
Тобто чи можу я створити модифіковану версію Ubuntu, по якій буде очевидно, що вона базована на Ubuntu і расповсюджувати цю версію? Під розповсюдженням розуміється безкоштовна передача модифікованого дистрибутиву серез вузького кола людей, яких може зацікавити саме моя модифікація.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Ніхто нікого не обмежує, але ще потрібно надати доступ до свого коду. Того вимагає GPL
/dev/null > /dev/snd

Offline Lucifer

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Karma: 0
Жодних змін у коді, лише встановлення ПЗ та створення диску (наприклад Live-CD).

Offline Lucifer

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Karma: 0
Ще питання щодо імені. Чи може в модифікованому дистрибутиві залишитись ім'я Ubuntu, чи я повинен його змінити на щось своє?

Offline yurchor

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 70
  • Karma: 6
Ще питання щодо імені. Чи може в модифікованому дистрибутиві залишитись ім'я Ubuntu, чи я повинен його змінити на щось своє?
http://www.ubuntu.com/aboutus/trademarkpolicy
Цитувати
Canonical owns a number of trademarks and these include UBUNTU, KUBUNTU, EDUBUNTU, and XUBUNTU. The trademarks are registered in both word and logo form. Any mark ending with the letters UBUNTU or BUNTU is sufficiently similar to one or more of the trademarks that permission will be needed in order to use it. This policy encompasses all marks, in word and logo form, collectively referred to as “Trademarks”.

Offline Lucifer

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Karma: 0
За адресою, що наведено вище, є наступне:
Цитувати
We recognise and encourage the concept of a “remix.” Remixes are derived versions of Ubuntu, and it is intended that any software and hardware certifications will apply to a Remix. Therefore the changes from the official Ubuntu product must be minimal to be permitted to use the Trademarks. These changes can include configuration changes through the existing Ubuntu configuration management tools, changes to artwork and graphical themes and some variance in package selection. In general, a Remix can have applications from the Ubuntu archives added, or default applications removed, but removing or changing any infrastructure components (e.g., shared libraries or desktop components) will result in changes too large for the resulting product to be called by a Trademark. Note that if the nature of the product's divergence from Ubuntu changes, the Remix naming and Trademark use may no longer apply.
чи вірно я це розумію: якщо мої зміни невелички, тобто встановлення додаткового ПЗ і створення Live-CD, я не збираюсь продавати цей результат, то я можу нічого не робити з ім'ям?

Offline yurchor

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 70
  • Karma: 6
чи вірно я це розумію: якщо мої зміни невелички, тобто встановлення додаткового ПЗ і створення Live-CD, я не збираюсь продавати цей результат, то я можу нічого не робити з ім'ям?
Наскільки мені відомо, це так, але вам доведеться вилучити все, що стосується авторських прав на зображення (бубон, напис ubuntu тощо) і замінити власними зображеннями.

Для певності проконсультуйтеся на каналі IRC #ubuntu