Автор Тема: Програмування під Убунту  (Прочитано 15619 раз)

Offline Гнат

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 57
  • Karma: 0
Програмування під Убунту
« : 2009-09-20, 14:01:26 »
Недавно познайомився з Лінуксом у вигляді Ubuntu 8.04
Всі мої намагання створити хочаб "hello world" программу зазнали поразки
Поясніть будь-ласка, як і за допомогою чого створити напростішу віконну программу для лінукс-системи

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Програмування під Убунту
« Reply #1 : 2009-09-20, 19:59:43 »
на якій мові програмування?
/dev/null > /dev/snd

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Re: Програмування під Убунту
« Reply #2 : 2009-09-20, 21:05:20 »
Можна розпочати десь тут  :)

Offline Гнат

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 57
  • Karma: 0
Re: Програмування під Убунту
« Reply #3 : 2009-09-23, 16:18:46 »
Я маю досвід програмування на С++ тож маю бажання програмувати саме на цій мові. Проте, дякую за посилання на Python - імовірно теж знадобиться.

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Re: Програмування під Убунту
« Reply #4 : 2009-09-23, 16:23:51 »
Тоді ще краще, сам досвіду не маю, але раджу почитати про зв'язку Qt\С++. Відповідне IDE - "Qt Creator"

Offline Гнат

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 57
  • Karma: 0
Re: Програмування під Убунту
« Reply #5 : 2009-09-23, 16:48:06 »
Дякую! Вже спробував. ms Visual Studio відпочиває. Qt\C++ - саме те, щоя шукав.

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Re: Програмування під Убунту
« Reply #6 : 2009-09-24, 12:46:34 »
Кому потрібно пишіть у приватку, пораджу літературу.

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Re: Програмування під Убунту
« Reply #7 : 2010-01-05, 15:02:18 »
Qt - підтримую!
Після Delphi, думав спробувати Lazarus - як його кросплатформену альтернативу на мові Object Pascal. Але після пошуків в інтернеті я зупинився на Qt4.x. Тепер сижу та вивчаю C++ - це варте того.
І де я раніше був  :)
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

AZCat

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #8 : 2010-01-05, 21:51:57 »
прочитайте SICP и Practical Common Lisp.
а потом решайте, что лучше C++ + Qt, али что другое.

PS qt creator - нафиг-нафиг. vim + make + ctags. linux-консоль сама по себе ide :D
PPS http://forum.vingrad.ru/forum/topic-153901/kw-linux-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5.html
все-таки советую ознакомится. много чего про именно что linux-программирование.

AlIhor

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #9 : 2010-01-06, 18:35:37 »
Скажіть будь ласка, чи існує під Лінуукс якийсь Бейсик?
Чи є Віжуал Бейсик?..
Я дуже добре знаю цю мову, а крім неї нормально нічого не знаю.

Чи можете також сказати про якісь цікаві нюанси проґрамування на асемблері? Я пов’язаний з електронікою, його прекрасно знаю, зміг би на ньому писати.
Також мені скоро знадобиться писати проґу, що з портів читає та у них щось посилає.

Offline zluka

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Karma: 0
Re: Програмування під Убунту
« Reply #10 : 2010-01-06, 19:02:53 »
Скажіть будь ласка, чи існує під Лінуукс якийсь Бейсик?
Чи є Віжуал Бейсик?..
Я дуже добре знаю цю мову, а крім неї нормально нічого не знаю.

Чи можете також сказати про якісь цікаві нюанси проґрамування на асемблері? Я пов’язаний з електронікою, його прекрасно знаю, зміг би на ньому писати.
Також мені скоро знадобиться писати проґу, що з портів читає та у них щось посилає.

установите пакет DesktopPack - http://ualinux.com/index.php/uapack
там на диске Application - вы найдете около 10-и сред программирования и подобную VisualBasic тоже есть

AZCat

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #11 : 2010-01-06, 21:03:01 »
Чи можете також сказати про якісь цікаві нюанси проґрамування на асемблері? Я пов’язаний з електронікою, його прекрасно знаю, зміг би на ньому писати.
Також мені скоро знадобиться писати проґу, що з портів читає та у них щось посилає.
нюанс один - на ассемблере не пишут под линуксы, для этого есть C. (хотя fasm и masm есть).
PS http://www.opennet.ru/base/dev/pci_linux_kernel.txt.html

AlIhor

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #12 : 2010-01-07, 08:44:00 »
Дуже дякую, от буде чим зайнятися, як вільний час з’явиться!!!

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Re: Програмування під Убунту
« Reply #13 : 2010-01-11, 19:01:35 »
прочитайте SICP и Practical Common Lisp.
а потом решайте, что лучше C++ + Qt, али что другое.

PS qt creator - нафиг-нафиг. vim + make + ctags. linux-консоль сама по себе ide :D
PPS http://forum.vingrad.ru/forum/topic-153901/kw-linux-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5.html
все-таки советую ознакомится. много чего про именно что linux-программирование.

В мене на роботі Віндовс, вдома - Убунту. Там і там я займаюсь своїми справами, тому мені потрібне кросплатформене середовище. Якщо крім Qt4&C++ запропонуєте щось краще і також кросплатформене, то це буде гуд, бо мені потрібна проста мова програмування (раніше й ТурбоПаскаля з головою вистачало).
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

AZCat

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #14 : 2010-01-11, 20:16:28 »
В мене на роботі Віндовс, вдома - Убунту. Там і там я займаюсь своїми справами, тому мені потрібне кросплатформене середовище. Якщо крім Qt4&C++ запропонуєте щось краще і також кросплатформене, то це буде гуд, бо мені потрібна проста мова програмування (раніше й ТурбоПаскаля з головою вистачало).

python + pyqt/pygtk/wxPython (гуйня)
простой, скриптовый, немного тормознутый, но для домашнего использования - незаметно.

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Re: Програмування під Убунту
« Reply #15 : 2010-01-12, 14:46:42 »
В мене на роботі Віндовс, вдома - Убунту. Там і там я займаюсь своїми справами, тому мені потрібне кросплатформене середовище. Якщо крім Qt4&C++ запропонуєте щось краще і також кросплатформене, то це буде гуд, бо мені потрібна проста мова програмування (раніше й ТурбоПаскаля з головою вистачало).

python + pyqt/pygtk/wxPython (гуйня)
простой, скриптовый, немного тормознутый, но для домашнего использования - незаметно.

На роботі щось потрібно настроювати, чи достатньо браузера? Тобто в чому скрипти виконуються? Бо я ЯвуСкрипт трохи мучив, але для інженера вона не практична.
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

AZCat

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #16 : 2010-01-12, 22:12:40 »
На роботі щось потрібно настроювати, чи достатньо браузера? Тобто в чому скрипти виконуються? Бо я ЯвуСкрипт трохи мучив, але для інженера вона не практична.

с яваскриптом общего только "скриптовый" :)
http://www.python.org - в разделе download есть, собственно, сам python. либо же его portable-версия для windows, на флешку. в нем, кстати, wxpython стоит по дефолту. также в portable доступны ipython (мощная штука для python'a), spe и pyscripter (эдиторы/ide)
в ubuntu:
Код: [Select]
sudo aptitude install wxpython2.6-0 ipython spe/pyscripter (выбрать по вкусу)насчет версии - советую остановиться на 2-м, для изучения, а потом и на 3к перейти.
обучение - для ознакомления с базой на wikibooks/официальном сайте - есть введение от Гвидо ван Россума (атэц всея пейтона :D); на интуите (либо же гуглить "Сузи python") есть курс лекций Сузи, вполне хорош, хоть может быть и слегка перегружен "для инженера"; ну и http://diveintopython.org - для "закрепления материала".
потом уже при приобретении навыка для перехода на 3k можно будет прочитать и diveintopython3.org.
ну и не забывать про официальную вики - там всегда можно найти package для python по интересующему вопросу.
« Останнє редагування: 2010-01-12, 22:14:17 від kotyara »

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Re: Програмування під Убунту
« Reply #17 : 2010-01-13, 14:03:00 »
Дякую. Буде час - спробую пошаманити.  :)
А на укр./рос. мові що порекомендуєте?
Я пошукав, і знайшов ось таке:
http://www.programer.org.ua/index.php?part=5&mainpart=1
http://www.python.ru/ - думаю звідси можна відштовхнутись.
http://www.knigka.info/category/python/
Можливо щось з цього порекомендуєте.
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

AZCat

  • Гість
Re: Програмування під Убунту
« Reply #18 : 2010-01-13, 20:07:59 »
емнип, на proklondike - "Підручник по мові Python" и есть тот самый faststart от Ван Россума, про Сузи я уже говорил, из остального можно еще Чаплыгина посоветовать (но он, емнип, совсем "для самых маленьких" :)). Thinking In Java Эккеля мне понравился, пишет просто и доходчиво, но книгу о Python он забросил еще в 2001-м :(
python.ru - очень давно не обновлялся.
по третьей ссылке - Саммерфелда прочитать можно потом, если охота на qt gui писать - то тогда обязательно rapid gui development. для общего развития - это ("как заменить shell-scripting на python-scripting").
в принципе, Сузи для начала достаточно. потом уже сам сможешь решать что именно тебе нужно :)
PS на украинском мне ничего не попадалось :(
« Останнє редагування: 2010-01-13, 20:10:17 від kotyara »

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Re: Програмування під Убунту
« Reply #19 : 2010-01-15, 09:41:02 »
 Гарна та цікава штука цей Пітон. Трохи почитав про нього, і склалося таке враження, що його стиль - це симбіоз з Сі та Паскаля, зрозумілий вже на рівні ознайомлення. Поки що я не поглиблювався у вивчення, а лише поверхнево ознайомився, але думаю, що "довгий ящик" Пітона не чекає.
Скачав "Сузи Р.А - Язык программирования Python", "Россум Г. и др. - Язык программирования Python (2001)" та "Чаплыгин А.Н. - Учимся программировать вместе с Питоном" - думаю, для початку цього буде достатньо. Якщо сподобається на практиці - куплю книгу (а то все скачую, а авторам теж за щось  ;) жити потрібно).
 ІМХО: Python заслуговує на існування.
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

Offline felistrs

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
Re: Програмування під Убунту
« Reply #20 : 2010-05-12, 15:50:07 »
Також програмую на Лінуксі , поки для навчання та власного задоволення.

Але надаю перевагу компільованим мовам, бо займаюся спортивним програмуванням. Довго вибирав середовище, зупинився на codelite, дуж подібне до Microsoft Visual Studio, навіть проекти можна грузити з Visual-а.