Автор Тема: Чому безкоштовно?  (Прочитано 7295 раз)

Offline Artemius

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
  • Karma: 0
Чому безкоштовно?
« : 2007-12-22, 10:07:44 »
Ось дивує мене штука. Чому Лінукс безкоштовний.
Люди працюють над продуктом, оце щодня в мене якісь нові оновлення з"являються,
а воно безкоштовне.
Мене з дитинства привчали до правила, що "безкоштовний сир - тільки в мишоловці".
В чому ж фішка? За рахунок чого живуть люди, що працюють над Лінкусом?
P4 - 2,4 GHz, 2 Gb, Radeon 9200 128 mb

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому безкоштовно?
« Reply #1 : 2007-12-22, 11:53:45 »
Люди працюють безкоштовно не лише над Лінуксом, але і над тисячами інших систем проектів, зокрема і цей форум і ця сторінка. І люди які її зробили і підтримують.

Працюють ентузіасти, любителі своєї справи, яким приємно працювати, які отримують величезне задоволення від своєї професійної роботи і від того що їхня праця корисна людям.

І основний принцип - віддавай все всім, як і сам багато отримав. ;)

Білльшість розробників безкоштовних та програм з відкритим кодом,  мають сім'ї, свої проблеми, мусять працювати на різних роботах щоб отримати гроші, а "решта" часу пишуть для людей, для душі.

Звичайно декому повезло настільки що розрозба безкоштовних сисстем приносить й гроші (підтримка, різні фонди), але це вже виходить за тему. Основна суть - працюють від серця, для людей, жертвуючи своїм часом і віддаючи досвід спільноті. :)

AZCat

  • Гість
Re: Чому безкоштовно?
« Reply #2 : 2007-12-22, 12:28:18 »
Ось дивує мене штука. Чому Лінукс безкоштовний.
Люди працюють над продуктом, оце щодня в мене якісь нові оновлення з"являються,
а воно безкоштовне.
Мене з дитинства привчали до правила, що "безкоштовний сир - тільки в мишоловці".
В чому ж фішка? За рахунок чого живуть люди, що працюють над Лінкусом?

в загалом, як сказав Юра...
і опенсорс дуже корисна штука для розробників комерційного ПО - в опенсорсі можна вводити нові технології не хвилюючись, що через 10 хвилин почнеться навала юзерів з проблемами :)..
ще один варіант - софт безкоштовний розробляють ті, хто може собі це дозволити :) - нинішній реліз убунти, якщо не помиляюсь, розроблений Google Team... Novell займається своїм дистром (вже й не пам"ятаю яким :))), а також Dell і IBM... вони собі можуть це дозволити, вони і дозволяють :))...
убунту ж спонсується одною людиною (а-а-а, можете мене бити, я забув як його звати (((), і ще надає послуги підтримки..

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Чому безкоштовно?
« Reply #3 : 2007-12-23, 14:13:38 »
Раджу також не ототожнювати поняття "вільний" та "безплатний", це не зовсім одне і те ж.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому безкоштовно?
« Reply #4 : 2007-12-23, 21:17:57 »
нинішній реліз убунти, якщо не помиляюсь, розроблений Google Team...
???

убунту ж спонсується одною людиною (а-а-а, можете мене бити, я забув як його звати (((),
http://uk.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_Linux