Автор Тема: Образ (бекап) системи  (Прочитано 5061 раз)

AlIhor

  • Гість
Образ (бекап) системи
« : 2009-10-24, 08:36:51 »
Добродії, підкажіть будь ласка.
Я у Лінуксі новачок, але сміливо експериментую. Пару разів довелося переставляти систему, бо я її вбивав. Доводилося перевстановлювати з подальшо нудною закачкою вси оновлень та ручними налаштуваннями приємного мені дизайну. Команди я вчу потроху і методом проб та помилок, тому б хотілося мати зараз методику, як весь системний розіл заархівувати та відновити (з усима данними та проґрамами, якщо системі знов буде хана).
Версія ОС - 9.04. Зазделегіть дякую.

AlIhor

  • Гість
Re: Образ (бекап) системи
« Reply #1 : 2009-10-24, 15:31:07 »
І тут же продовжу: я завжди маю два диски - системний та з усією інформацією.
Другий я не видаляю ніколи, а перший можу знищувати і зараз на те місце поставив Убунту на ех3 й підкачку до нього.

Чи нормально взаємодіятиме Лінукс з НТФС-розділом? Я пробував створити інший розділ ех2, але на нього взагалі без ЗЮДО РООТ писати не хотіло :)

Як доцільніше мені орґанізувати мою систему?..

Offline a.bukhansky

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 133
  • Karma: 4
Re: Образ (бекап) системи
« Reply #2 : 2009-10-29, 09:31:39 »
І тут же продовжу: я завжди маю два диски - системний та з усією інформацією.
Другий я не видаляю ніколи, а перший можу знищувати і зараз на те місце поставив Убунту на ех3 й підкачку до нього.

Якщо дуже хочеш експериментувати з системою, але не хочеш втрачати особисті дані і налаштування, то монтуй /home на окремий розділ.

Чи нормально взаємодіятиме Лінукс з НТФС-розділом?

Читати-писати можливо. Але я б не сказав, що з НТФС в лінуксі так само добре, як у вінді. Активні операції читання-запису (скажімо завантаження з торенту нтфс-розділ) дуже сильно завантажує процесор.

Я пробував створити інший розділ ех2, але на нього взагалі без ЗЮДО РООТ писати не хотіло :)

Скоріше всього треба було зробити chmod 777 на точку монтування.

Як доцільніше мені орґанізувати мою систему?..

З часом зрозумієш сам. Варіантів є багато. Мене наприклад абсолютно влаштовує кореневий розділ+підкачка. Правда систему мені жодного разу не приходилось переставляти з нуля. Стоїть уже багато років. При серйозних проблемах завжди вдавалося підняти систему без повного перевстановлення.


Offline kozak

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 39
  • Karma: 1
Re: Образ (бекап) системи
« Reply #3 : 2010-01-21, 21:13:00 »
щоб знову все не налаштовувати монтуй /home окремим розділом, як сказано вище.

А щоб кожен раз не завантажувати всі апдейти перед експериментами архівуй /var/cache/apt. Здогадайся з назви, що там. Потім, якщо знесеш / то достатньо буде sudo apt-get update, повернути кеш на місце і upgrade