Автор Тема: Перевстановлення Windows і grub  (Прочитано 5732 раз)

Offline Файний нік

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 9
  • Karma: 0
Всі ми коли ставили свій перший лінукс і починали вчитися... Перші втрачені файли, перші компіляції...
І ось приходить момент, коли необхідно переставити наявну на цій машині вінду. Отже:

убунту поставлена через wubi, вінда стане на перший розділ 1го хдд (/dev/sda1) - вона і зараз там стоїть (всього на першому диску 2 розділи), убунту стоїть на першому (єдиному) розділі 2го жестяка. Виникають наступні питання:

1) я завантажив лайв-сіді убунту для відновлення grub та запустив sudo grub. Які подальші мої дії?

2) якщо я перед встановленням вінди створю завантажувальну дискетку (скажімо, через Startup manager), вона мені у чомусь допоможе? Якщо так, то як нею правильно скористатися (окрім того, що виставити у біосі бут із дискети та завантажитися із неї))?

Вдячний всім, хто прокоментує.

AZCat

  • Гість
Re: Перевстановлення Windows і grub
« Reply #1 : 2009-01-11, 21:31:37 »
grub-install [device (/dev/sda, или что-то вроде)] в режиме лайва -- установит груб на диск (только метку своего диска подставишь)

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Re: Перевстановлення Windows і grub
« Reply #2 : 2009-01-14, 13:38:22 »
для будь яких(видалення, встановлення, редагування) маніпуляцій з grub-ом дуже допомагає "super grub disk". раджу записати його на сд і завжди мати з собою.

Offline nils86

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Karma: 0
Re: Перевстановлення Windows і grub
« Reply #3 : 2009-05-31, 20:02:43 »
Вибачте, що турбую, але переривши 5 форумів і офіційний сайт так і не знайшов:
У мене згорів перший IDE, на другому висить хард з віндою, а лінукс на рейд контроллері.
При встановленні Ubuntu виходить встановит и GRUB лише на IDE, в віндовий логіч.диск.
Як наслідок: коли летить WIN,то цілком справна і налаштована на роботу Ubuntu іде під ніж :(
Спробув погуглити, перепроубва 3-4 поради, але жодна не допомагає. повторюсь: лінукс стоїть на рейд контроллері.
----
~$ sudo grub
> find /boot/grub/stage2
(hd0,0)
> root (hd0,0)
> setup (hd0)
reboot
~$ sudo reboot
----
Чи не підкажете, як вийти з такого положення? Дякую.