Автор Тема: Як НЕ платити за Windows?  (Прочитано 27599 раз)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Як НЕ платити за Windows?
« : 2008-03-29, 22:54:52 »
Хто має юридичну освіту?

Яким чином можна відмовитися від придбання Windows разом з ноутбуком?
Наприклад як це зробили тут

Може хтось має досвід з цього питання?

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #1 : 2008-03-30, 07:29:18 »
Супер!

Я чув про такі випадки (спроби), але прочитав вперше.

З того що я знаю - Майкрософт не заперечує такої можливості, але відправляє тебе розбиратись до продавця заліза (бо це OEM версія).
« Останнє редагування: 2008-03-30, 07:31:39 від Юра »

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #2 : 2008-03-30, 08:26:43 »
хм.. з Деллу гроші зняли?... я наскільки дивився - в них кожної моделі по 2-4 модифікації (дивився Востро 1000 - так там є їх 4 - 2 з фріДос 2 з віндою)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #3 : 2008-03-30, 20:35:36 »
Якщо вам сподобалось, то от ще одна історія про повернення грошей за непотрібну Windows у Сполучених штатах: Getting a Windows Refund in California Small Claims Court

Що є про це в українському законодавстві ще не знаю, а от що є в російському:

Цитувати
--------------------------------
Закон о Защите Прав Потребителя.

Статья 16. Недействительность условий договора, ущемляющих права потребителя

Пункт 2. Запрещается обусловливать приобретение одних товаров (работ, услуг) обязательным приобретением иных товаров (работ, услуг). Убытки, причиненные потребителю вследствие нарушения его права на свободный выбор товаров (работ, услуг), возмещаются продавцом (исполнителем) в полном объеме.
--------------------------------

Операционная система "Windows XP" в комплекие к ноуту - это явное навязывание "иных товаров".
(2006)

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #4 : 2008-03-30, 20:40:28 »
Якщо вам сподобалось, то от ще одна історія про повернення грошей за непотрібну Windows у Сполучених штатах: Getting a Windows Refund in California Small Claims Court

Що є про це в українському законодавстві ще не знаю, а от що є в російському:

Цитувати
--------------------------------
Закон о Защите Прав Потребителя.

Статья 16. Недействительность условий договора, ущемляющих права потребителя

Пункт 2. Запрещается обусловливать приобретение одних товаров (работ, услуг) обязательным приобретением иных товаров (работ, услуг). Убытки, причиненные потребителю вследствие нарушения его права на свободный выбор товаров (работ, услуг), возмещаются продавцом (исполнителем) в полном объеме.
--------------------------------

Операционная система "Windows XP" в комплекие к ноуту - это явное навязывание "иных товаров".
(2006)

а хто в такому разі повинен компенсувати завдані збитки?
Виробник Заліза чи MS?
/dev/null > /dev/snd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #5 : 2008-03-30, 20:56:03 »
Наскільки я зрозумів, покупцю гроші повертає виробник заліза, адже він порушує закон, а не MS.

Ось навіть новіша інструкція як це зробити: How to get a Windows tax refund (2007).

Сподіваюся, що черга за нашою країною.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #6 : 2008-03-31, 13:59:44 »
Сподіваюся, що черга за нашою країною.
От тільки воно і там не завжди спрацьовує.

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #7 : 2008-03-31, 19:54:00 »
Головний результат не те, що хтось там десь виграв суд, а те, що наприклад в Сполучених Штатах можна вільно обрати операційну систему як будь-який інший елемент ноутбука і не тільки у Dell,

дивись наприклад  HP

А також те, що люди починають розуміти, що є щось окрім Windows.

У нас майже всі вважають, що попередньо встановлена Windows є безкоштовною. Є багато "перлів" з цією комічною ситуацією про монополію, яку ніхто не помічає.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #8 : 2008-03-31, 20:39:49 »
У нас майже всі вважають, що попередньо встановлена Windows є безкоштовною. Є багато "перлів" з цією комічною ситуацією про монополію, яку ніхто не помічає.
В нас майже всі вважають що окрім Windows немає інших ОС, беру себе за приклад (дізнався про існування FreeBSD в 2000 році).
Тут питання стоїть як донести до споживача що є інші варіанти ОС, але поки держава та різні комітети не втрутяться нічого не зміниться. МS буде отримувати різні тендери та проекти за відсутності конкуренції.
/dev/null > /dev/snd

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #9 : 2008-04-01, 05:58:50 »
моє імхо - для того щоб конкурент був, потрібна організація, яка б займалась розробкою Linux/FreeBSD серйозно (у якої були б права на ці системи, і робота з комм'юніті була не тільки в режимі підтримки))), щоб було до кого звертатись за гарантіями (все-таки вони потрібні)... а займатись цим, імхо, ніхто не буде, бо майкрософтовці м'яко так натякнули, що ядро лінукса порушує 32 їхні патенти, а різноманітні проги і т.д. - 65... так що по судам затаскають...
http://www.news.com/8301-10787_3-9903267-60.html?tag=nefd.top
от і виходить - хто писав, а хто патенти збирав тим часом...
PS новина - не перше квітня).. дивіться дату))
« Останнє редагування: 2008-04-01, 06:02:09 від Kotyara »

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #10 : 2008-04-01, 10:52:21 »
Може патенти в них і є, але чи будуть вони діяти на території України
/dev/null > /dev/snd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #11 : 2008-04-01, 15:57:46 »
Цитувати
майкрософтовці м'яко так натякнули, що ядро лінукса порушує 32 їхні патенти, а різноманітні проги і т.д. - 65... так що по судам затаскають...
http://www.news.com/8301-10787_3-9903267-60.html?tag=nefd.top

Не треба паніки, у цій же статті написано, що у минулому році у Лінуксі незаконно використовувалися більше 200 розробок MS, а в цьому лише 100, а у наступному році взагалі виявиться, що ніхто нічого не порушував ;D Для MS головне не кинути тінь, це не вперше...

Цитувати
щоб було до кого звертатись за гарантіями
- є ж платні дистрибутиви Linux - використовуйте, хто заважає? Можете отримати платну підтримку, наскільки я пам'ятаю так робить Google використовуючи Ubuntu, до речі вам сподобається Google + Ubuntu = Love ;)

Цитувати
поки держава та різні комітети не втрутяться нічого не зміниться
- а до чого тоді цей форум? Прикрити його та й годі   ;D

Цитувати
потрібна організація, яка б займалась розробкою Linux/FreeBSD серйозно
, а що Canonical для вас не достаньо серйозна організація? Дивись нижче обіцянку:
Цитувати
  • Ubuntu всегда будет распространяться бесплатно, включая корпоративные версии и обновления безопасности.
    Для Ubuntu доступна полная коммерческая поддержка от Canonical Ltd. и сотен компаний по всему миру.
    Ubuntu включает наилучшие переводы и средства доступности для людей с ограниченными возможностями, которые только существуют в виде открытого ПО.
    Диски c Ubuntu содержат только свободное программное обеспечение; мы поощряем использование свободно распространяемого и открытого ПО, его улучшение и распространение.


Та я не про це починав розмову

Питання просте - хочу купити ноутбук, та не хочу платити гроші дяді Білу. Питання принципове, адже один з найбільш популярних (але не головних) аргументів за Linux - він безкоштовний. Але який же він безкоштовний, якщо перед тим як його використовувати, треба заплатити за Windows. Дурна ситуація. Ось я і цікавлюсь досвідом інших. Я знайшов інтернет-магазини, де можна купити ноутбуки з FreeDos, але мене більш цікавить чи є в Україні магазини, де операційну систему можна вибирати як опцію, бажаєш - бери, не бажаєш - ось тобі знижка 100 баксів, так щоб будь кому зі знайомих можна було показати, що навіть ОЕМ Windows не така вже й дешева, особливо приймаючи до уваги те, що ви не маєте права переносити її на інший комп'ютер. А також цікавить яким чином можна використати своє право не купувати непотрібну мені продукцію (Windows), яка начибто є невідємною від комп'ютера.
« Останнє редагування: 2008-04-01, 19:55:36 від max5555 »

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #12 : 2008-04-01, 16:12:43 »
на скільки я пам'ятаю - в багатьох магазинах (у нас) вінду ставлять навіть якщо ноутбук прийшов "голий"... один мій знайомий встиг вихопити собі ноут і відбитися від дядьки, що вже йшов з інсталяшкою вінди :D

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #13 : 2008-04-02, 06:14:19 »
це я розумію в основному проблема з ноутами?
звичайні компи можна без проблем придбати без вінди і взагалі без нічого - але зараз часто ставлять якийсь тріал ХР який за місяць блокується

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #14 : 2008-04-02, 14:34:20 »
особисто я стаціонар "збирав" в магазині, одразу попередивши, щоб ОС не ставили))... а от ноут так не збереш - звідки і випливає проблема...

Offline Zapadlist

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Karma: 0
    • ubuntueasy.com
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #15 : 2008-04-02, 18:58:40 »
Є моделі ноутів, на які по замовчуванню поставлено Linux. Наприклад, пару років назад була така модель як Acer TravelMate 2413NLM. Я тоді її собі прикупив і дотепер користуюсь. Правда диск з Linux-ом, що був у комплекті, я десь закинув і зразу поставив ubuntu. Я думаю, що Вам буде краще найти актуальні зараз аналогічні моделі.
Теоретично, відмовитись від Windows можна, а от практично навряд. У нашій країні всі чиновники куплені майкрософтом і про те, аби десь встановити щось інакше від "форточок" мова не йде.

capraloff

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #16 : 2008-04-03, 08:06:44 »
Ну.. еще и чиновников продажных приписал.  :)

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #17 : 2008-04-03, 12:48:29 »
ага.. усе - в усьому винна коррупція - далой чіновнікав-хабарнікав :D...
моє імхо - не в чиновниках справа, а в виробниках ПО :).. ну, не хотять серйозні проекти (більшість)) переносити на *нікси)).. я зараз про ті, які використовуються на протязі достатньо довгого часу - мс оффіс, фотошоп, той же 1С в кінці-кінців, далі можна довго і весело перелічувати...

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #18 : 2008-04-03, 16:46:43 »
ага.. усе - в усьому винна коррупція - далой чіновнікав-хабарнікав :D...
моє імхо - не в чиновниках справа, а в виробниках ПО :).. ну, не хотять серйозні проекти (більшість)) переносити на *нікси)).. я зараз про ті, які використовуються на протязі достатньо довгого часу - мс оффіс, фотошоп, той же 1С в кінці-кінців, далі можна довго і весело перелічувати...
це ж не тільки бажання а ще й великі гроші ;)
тим більш мабуть є такі проекти що легше наново написати ніж переносити :)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #19 : 2008-04-03, 17:32:41 »
Знову тему розмови кудись, бог знає куди, занесло. Треба відкрити на форумі теми "Чому Windows буде вічною", "10 причин покинути Linux" aбо "Чому користуавачам Linux жити погано" - це будуть найбільш популярні теми.  ;D

Запрошую Вас розглянути варіанти рішення, а не з'ясовувати чому це важко (неможливо, не треба та ін.) зробити. Звичайно можливі ускладення треба мати на увазі, але ж не треба на цьому і спинятися.

Тримайте мої варіанти:

Цитувати
  • Идете (звоните, пишите) в Ваш любимый магазин, выбираете ноутбук, спрашиваете у продавца возможно ли его купить без Windows и обязательно уточняете какую скидку Вы при этом получите (желательно составить список магазинов, где это возможно сделать без проблем).
  • Почти полностью ручной перебор моделей в интернет-магазинах, поскольку ни в одном из них не удосужились в качестве фильтров поиска поставить выбор операционной системы (напишите, пожалуйста, если знаете о магазинах, в которых предусмотрен такой фильтр). Поиск магазинов, продающих ноутбуки без Windows, в первую очередь лучше проводить с ключевым словом FreeDos, поскольку ноутбуков с Linux и Ubuntu очень мало или нет совсем.
  • Собираете ноутбук сами (встречал где-то на форуме ubuntu.ru, второй раз найти не смог).
  • Покупаете ноутбук с Windows, отказываетесь от условий лицензии и требуете компенсации за неиспользованную операционную систему. В случае отказа в компенсации - обращаетесь в суд, на основании нарушения прав потребителя (если Вы конечно считаете, что ваши права нарушены исходя из законодательства Вашей страны). За пределами Евросоюза и США этого пока, кажется, никто не делал.
  • Покупаете ноутбук в странах с более развитой экономикой, судебной системой и общественным сознанием. Явный +  этого варианта - это то, что можно купить ноутбук с предустановленной Ubuntu и, таким образом, быть полностью уверенным в совместимости.

Я не стверджую, що всі ці варіанти працюють, чи будуть працювати. Та мені здається, що розв'зання проблеми треба починати з формулювання усіх можливих варіантів рішення та вибору найбільш простого та ефективного. Додавайте свої.

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #20 : 2008-04-03, 20:02:16 »
Знову тему розмови кудись, бог знає куди, занесло. Треба відкрити на форумі теми "Чому Windows буде вічною", "10 причин покинути Linux" aбо "Чому користуавачам Linux жити погано" - це будуть найбільш популярні теми.  ;D

не згоден)).. а от якусь тему прикріпити "розмовляєм про все і вся" - так сама популярна буде))..
ага.. усе - в усьому винна коррупція - далой чіновнікав-хабарнікав :D...
моє імхо - не в чиновниках справа, а в виробниках ПО :).. ну, не хотять серйозні проекти (більшість)) переносити на *нікси)).. я зараз про ті, які використовуються на протязі достатньо довгого часу - мс оффіс, фотошоп, той же 1С в кінці-кінців, далі можна довго і весело перелічувати...
це ж не тільки бажання а ще й великі гроші ;)
тим більш мабуть є такі проекти що легше наново написати ніж переносити :)
бажання також немає, як і грошей))..
і наново писати прийдеться усе, а не майже усе)).. ну, не пишуть в вінді такі проекти під QT, а тим більш під GTK )))

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #21 : 2008-04-04, 16:47:28 »
і наново писати прийдеться усе, а не майже усе)).. ну, не пишуть в вінді такі проекти під QT, а тим більш під GTK )))
при портуванні прийдеться не все писати бо крім візуального відображення ще й є логіка і т.п. - вона буде що там що там працювати правильно (якщо звісно написали спеціалісти)

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #22 : 2008-04-04, 19:02:47 »
буде що там що там працювати правильно (якщо звісно написали спеціалісти)

як показує практика - логіка - це найменша частина проекту... більшість ресурсів кидається на візуальне відображення...

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #23 : 2008-04-19, 20:41:27 »
Согласно информации пресс-службы Delfics, в середине марта на полках компьютерных салонов «ГигаБайт» и сетей электроники ожидается появление компьютеры Delfics и Delfics Green с предустановленной ОС Linux Ubuntu, а также и компьютеры Delfics Green на основе платформы Spider от AMD.

 :D :D :D

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #24 : 2008-04-19, 22:25:19 »
цікаво  ;D
/dev/null > /dev/snd

Offline chuvash

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #25 : 2008-04-20, 18:38:17 »
Хто-небудь з США замовляв ноути? Там дешевше та можно обрати комплектацію за власним бажанням... але незрозуміло, як з доставкою... та чи можливо взагалі замовити в Україну ноут наприклад з ecomm.dell.com

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #26 : 2008-04-20, 20:32:56 »
Якщо замовляти поштою, то треба буде платити за розтаможку (та, звичайно, доставку) тобто вийде не дешево.

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #27 : 2008-05-22, 13:01:40 »
Новий прецедент

Такий собі простий чоловік з Франції купив комп'ютер, та забажав отримати компенсацію за невикористане програмне забезпечення (самі знаєте яке ;) ). Виробник (Asus) відповів, що для здійснення "процедури" повернення, покупцю необхідно буде сплатити 130 євро, що приблизно відповідає вартості цього ПО. Покупець, звісно звернувся до суду та виграв процес, адже проблеми, які випливають з політики "впарювання" "в нагрузку", вочевидь є проблеми самої компанії, а не покупця.

Offline psor

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #28 : 2008-05-30, 11:21:37 »
видел в "Метро" (супермаркет) ноуты продают с Кубунтой что меня лично очень обрадовало

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #29 : 2008-05-30, 16:33:16 »
видел в "Метро" (супермаркет) ноуты продают с Кубунтой что меня лично очень обрадовало
Вінниця? оО...
бгг, в таких супермаркетах тільки ноути брати :D
а ціну і модель не скажеш?..

Offline Zapadlist

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Karma: 0
    • ubuntueasy.com
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #30 : 2008-06-06, 16:05:21 »
Хто-небудь з США замовляв ноути? Там дешевше та можно обрати комплектацію за власним бажанням... але незрозуміло, як з доставкою... та чи можливо взагалі замовити в Україну ноут наприклад з ecomm.dell.com
На Україну не відсилають. Особисто перевірив. Найкращий у цьому випадку варіант, коли хтось із друзів живе у США і може переслати його поштою в Україну. Проте тут є інша неприємність. Згідно наших законів: все, що перевозиться через державний кордон і є дорожчим від 200 уе (убитих єнотів), обкладається митом (+50-75% вартості). Як варіант можна задекларувати вартість до 200 баксів, але може і не пройти...

Цитувати
видел в "Метро" (супермаркет) ноуты продают с Кубунтой что меня лично очень обрадовало
Какая модель? Я работаю в "Метро" и ничего такого не видел. Может плохо смотрел...  ;D

Offline Surzh

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 85
  • Karma: 2
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #31 : 2009-05-12, 09:41:09 »
на скільки я пам'ятаю - в багатьох магазинах (у нас) вінду ставлять навіть якщо ноутбук прийшов "голий"... один мій знайомий встиг вихопити собі ноут і відбитися від дядьки, що вже йшов з інсталяшкою вінди :D
Наскільки я знаю, це є порушенням прав споживача. Магазин не має права щось робити з ноутбуком (розпаковувати також).

Offline Olexandr

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #32 : 2009-05-13, 20:50:43 »
А що на вітрину ставити запакований ноутбук?

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #33 : 2009-05-13, 21:33:25 »
Наскільки я знаю, це є порушенням прав споживача. Магазин не має права щось робити з ноутбуком (розпаковувати також).
в наших глубинках, где "компьютер" и "виндовс" означают практически одно и то же -- продавцу легче сразу поставить виндовс, чем потом отбиваться от "благодарных" покупателей "а шо эта мне тута впарили, чо вместа контера, фильмаков да музла тута какиета буквы нипанятные??? чо за \"instert disk\", ты шо у меня диск сп*дил??" и все равно ставить тот же виндовс. только уже с подпорченными нервами (и в худшем случае -- с подбитым глазом)

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #34 : 2010-01-05, 16:01:48 »
В деяких магазинах продавці про ікси навіть незають. Приклади з Вінниці:  ;D
"Фокстрот" на Келецькій: купував ноут. Попередньо переглянувши моделі на вітринах, запитав у консультанта (К.) "чи є ноути без вінди?". К. показав машину з фрідоскою. На вітрині ще був Acer з Лінуксом, я і про цього ноута запитав. "Тут взагалі нічого немає" - була відповідь. Потім К. вкл. ноута і я йому показав слова "Linux Linpus" в чорному терміналі.
Якщо К. не знає про Лінукс, то про startx - тим більше.

В "Цифрі" для того, щоб поставити заставку-лого, видалили рідного лінукса та поставили "форточку".

Працівник ТРК "Еверест" (інтернет-провайдер між іншим), при встановленні в мене вдома інтернету, запитав "шо за вінда?" коли побачив мою Мандріву. Мені прийшлось включати комп, де паралельно стоїть віндовс.

Тому зараз при купівлі комп.техніки (собі чи друзям), я обов'язково задаю питання пов'язане з Лінуксом. Такий собі лікбез їм роблю  ;D
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

AZCat

  • Гість
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #35 : 2010-01-05, 21:45:22 »
Працівник ТРК "Еверест" (інтернет-провайдер між іншим), при встановленні в мене вдома інтернету, запитав "шо за вінда?" коли побачив мою Мандріву. Мені прийшлось включати комп, де паралельно стоїть віндовс.
datagroup (не саппорт, саппорт еще мне ликбез делал, когда я спрашивал нет ли проблем) - та же фигня. приперся как-то страшный дядька-монтажник, завалился в квартиру обутый, начал по убунте шариться. спросил его что нужно - сказал "сетевые подключения". хорошо хоть networkmanager показать можно было. но все равно дядьке пришлось поверить на слово, что это не у меня проблема (психологическое отаке на дядькин мозг "А ЧО ЭТА?" + немного красноречия)
PS в Виннице вообще, имхо, не стоит железо брать. особенно ноуты. особенно в фокстротах/цифрах - мало того, что дорого чересчур, так еще и черт разберет что с теми ноутами делают работники, когда им делать нечего (а делают многое - музыка, фильмы, игры и прочее активное эксплуатирование)

Offline FrenzyVanDeMerwe

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 32
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #36 : 2010-02-03, 14:25:18 »
Вот я себе такое брать буду в конце месяца http://digi.com.ua/product_11274.html
И платить за винду ненадо)

Offline gentleman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 29
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #37 : 2010-02-05, 18:56:15 »
Я, наприклад, купував свій ноутбук абсолютно "голим". І хоч він "заточений" під Windows Vista (диск із драйверами), я помучився-помучився із цим мотлохом і врешті-решт встановив Ubuntu.
« Останнє редагування: 2010-02-05, 18:58:21 від gentleman »

Offline FrenzyVanDeMerwe

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 32
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #38 : 2010-02-20, 18:14:20 »
http://digi.com.ua/product_11274.html я купил себе тут этот же ноут) тут стояла ubuntu 8.04 вроде

Offline GVA

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Karma: 1
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #39 : 2010-04-03, 13:59:54 »
На скільки я розумію, якщо ОС включена до складу комп'ютера його виробником, то вона є його невід'ємною складовою і вилучити її звідти з метою зменшення ціни комп'ютера не можливо. Як приклад можна привести купівлю смартфона. Всі ж задоволені тією ОС, яка на ньому встановлена? Більш того, хтось саме за наявність саме цієї ОС на цьому смартфоні його і купує. Тому вважаю, що під час купівлі комп'ютера треба звертати на встановлену ОС, як на його складову. І обирати собі той комп'ютер, де встановлена/не встановлена потрібна/не потрібна вам ОС.

Вимагання грошей за встановлену в магазині ОС, без згоди виробника або покупця, на мій погляд, є порушенням прав споживача, порушенням норм чесної конкуренції та порушенням антимонопольного законодавства. Фактично такі дії продавців можуть підпадати під статті Кримінального кодексу України щодо шахрайства (ст.190) та вимагання (ст.189).

Offline Max UA

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 136
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #40 : 2010-12-14, 20:48:36 »
Як на мене, для початку, потрібно заборонити для продажу комп'ютери з кирилицею без українських букв.

Offline underwaterhunter

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #41 : 2011-02-03, 18:22:31 »
  Невже це така велика проблема придбати laptop без Windows? Переглядав сайт rozetka, так там на більшості DELL стоїть DOS а на деяких  навіть Linux, з іншими виробниками подібна ситуація. Але до тих пір поки люди будуть вважати, що ОС=WINDOS ситуація не поміняється. Я наприклад, використовую Linux лише 3-4 місяці, до цього у мене стояла піратська W7 і найбільшим питанням для мене є те, що в більшості люди навіть не знають, що в них є безкоштовна альтернатива WINDOWS. Можливо табору Linux потрібно вести більш агресивну політику?

Offline gentleman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 29
  • Karma: 0
Re: Як НЕ платити за Windows?
« Reply #42 : 2011-02-11, 18:38:15 »
Та ні, агресивна політика нічого путнього не дасть. Кожному своє.