Автор Тема: Процес ліцензування свого ПЗ під GPL  (Прочитано 6756 раз)

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
:) GPL :)Шановні програмісти, підскажіть як відбувається ліцензування програм та вихідного коду під GPL.
Чи потрібно на певному ресурсі викладувати своє чудо, реєструвати (друкувати) в певних організаціях? Чи достатньо в діалоговому вікні познайомии користувача з ліцензією? Але як тоді захистити відкритий код, якщо він буде використаний в закритій ліцензії "поганим дядьком"?
І, взагалі, яка юридична процедура цього дійства?

Наперід, дякую.
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Як ти збираєшся взнати що це саме твоя програма в "чужого дядьки". Якщо вона буде скомпільована?
Щодо ліцензування то в свій код на початок вставляєш
Код: [Select]
*   This program is free software; you can redistribute it and/or modify
 *   it under the terms of the GNU General Public License as published by
 *   the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
 *   (at your option) any later version.
 *
 *   This program is distributed in the hope that it will be useful,
 *   but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
 *   MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
 *   GNU General Public License for more details.
 *
 *   You should have received a copy of the GNU General Public License
 *   along with this program; if not, write to the Free Software
 *   Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307 USA
/dev/null > /dev/snd

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
А хто тоді має право аналізувати закриті коди?

Наприклад такий випадок:
Я куплю комерційні бібліотеки, компілятор і т.д. Візьму гарну відкриту програму, зміню назву та лохотип і випущу за шалені бакси свій софт. Хто мені дасть по пальцям, і скаже, що я плагіат?
Знаю, що в Україні текст програми прирівнюється до художнього твору. Для того щоб закарбувати певний худ.трів за собою, його необхідно опублікувати у видавництві, яке має ліцензію на друк. А що робити з текстами програм? Що теж друкувати? Чи є інші варіанти?
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
А хто тоді має право аналізувати закриті коди?
Ніхто не має право, це приватна власність.
Загалом на прикладі ліцензії GPL, вона не забороняє використовувати код в комерційних продуктах.
Інша справа якщо твій код модифікували удосконалили, то продавець зобов'язаний викласти для вільного зкачування все що вони модифікували. 

Наприклад такий випадок:
Я куплю комерційні бібліотеки, компілятор і т.д. Візьму гарну відкриту програму, зміню назву та лохотип і випущу за шалені бакси свій софт. Хто мені дасть по пальцям, і скаже, що я плагіат?
Знаю, що в Україні текст програми прирівнюється до художнього твору. Для того щоб закарбувати певний худ.трів за собою, його необхідно опублікувати у видавництві, яке має ліцензію на друк. А що робити з текстами програм? Що теж друкувати? Чи є інші варіанти?
GPL не забороняє використовувати програму в комерційних цілях. Якщо ти взяв відкриту програму то можеш з нею робити все що завгодно за умови вище сказаного.
Відслідковувати що саме ти використовуєш для своєї програми складно, хіба що  дебагером залізати в скомпільовану програму.
/dev/null > /dev/snd

Offline VitalisK

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 47
  • Karma: 1
  • Linux uZer
Цікавила судо юридична сторона GPL ліцензування.
Дякую, в цьому питанні я "знайшов світло в тунелі"  :)
З пінгвінами дружу з 1.06.2009 !!!