Автор Тема: В якому Лінуксі реалізовано найкраще визначення заліза і насиченість драйверами  (Прочитано 7700 раз)

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
В якому Лінуксі реалізовано найкраще визначення заліза і насиченість драйверами на всі випадки життя?
Хто підкаже?

Offline yurchor

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 70
  • Karma: 6
[offtopic]Відповіді на питання не знаю, але хотів би зауважити надзвичайно вдалий вибір форуму для подібного вкидання.  ;D[/offtopic]

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
А де ще? А тема дуууууже актуальна судячи з розміру форума. То в якому?

Offline Гнат

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 57
  • Karma: 0
Як я розумію, драйвери у лінуксі - в ядрі. Найсвіжіше ядро - 3.0. Отже - ubuntu 11.10. :)

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Ні напевно. Бо в у9 в мене був звук при запису а в новій не налаштовується.

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
Як я розумію, драйвери у лінуксі - в ядрі. Найсвіжіше ядро - 3.0. Отже - ubuntu 11.10. :)

Я як тільки перейшов на Лінукс мене на форумах переконували, що драйвер на аналоговий ТВ тюнер є у ядрі й ніхто мені толком не міг допомогти його запустити аж поки я не зрозумів, що драйвера там просто не було, можливо у старіших версіях і було але у новіших 10.04 та 10.10  на той момент коли я  плюнув на Вінду його просто не виявилося й я його встановив сам добряче перед тим погугливши звідси  :

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=882678

й о диво !Тюнер запрацював як тільки поставив правильний номер тюнера й карти у /etc/modprobe.d/options буквально з другого разу, а до того місяць мучив підставляв значення, а тюнер не працював, бо ж нічого дивного - не було драйверів. Потім ще правда тре було прибрати конфлікт ТВ тюнера та веб камери зробив то скориставшись порадою звідси :

http://www.beholder.ru/bb/viewtopic.php?t=9506&sid=449bd093716ba6f512830d28cc82caa3

й ось у вже другому дистрибутиві успішно користуюсь ТВ тюнером та вебкою, 11.10 пробував ще починаючи з Альфи 1 й зараз вже Альфа 3, ну що сказати ? Сирий дистрибутив, мож як ви програміст та є бажання допомогти у розробці то вітаю, а для звичайного юзера встановлювати не слід і дуже сумніваюсь, що там є драйвери на мій ТВ тюнер, певно у новіших дистрибутивах для більш старого обладнання частину драйверів не включають я так гадаю через обмеженість простору на стандартному CD чи мож з іншої причини, точніш можна відповісти встановивши дистрибутив з образу DVD
« Останнє редагування: 2011-08-22, 11:33:01 від Koljan »

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
А можна зробити такий фокус - всі драйвери, які коли-небудь були колись включені до ядра Убунту у всіх випусках, зібрати в одному?
Якщо 11 ще сира, то в 10?

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
А можна зробити такий фокус - всі драйвери, які коли-небудь були колись включені до ядра Убунту у всіх випусках, зібрати в одному?

Навіщо, система повинна містити програмне забезпечення для конкретного компа й якщо велика частина буде лише для маси то який у тому сенс, скажімо в мене є ТВ тюнер, а в тебе нема то навіщо тобі той драйвер ?Навіть у Вінді такого нема але на справді у стандартному Лінукс-дистрибутиві є дуже багато драйверів, принаймні в мене була лише одна проблема з тюнером все інше стало відразу й без проблем, хоча вважаю, що при бажанні можна, можна зробити навіть власну збірку дистрибутиву, для того є спеціальні програми

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
А ОСЬ ДЛЯ ЧОГО - левова частка лінуксенків не може так компілювати ядро , вставляти драйвери чи працювати в консолі.
При перших ознаках що щось не працює - перелазять у квартирку.
У мене самого є ТВ-тюнер.
І вебкамера.
А розмірів ДВД достатньо для розміщення всіх драйверів і навіть більше.
 А скільки по Україні компів не під’єднаних до інету?

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
А ОСЬ ДЛЯ ЧОГО - левова частка лінуксенків не може так компілювати ядро , вставляти драйвери чи працювати в консолі.
При перших ознаках що щось не працює - перелазять у квартирку.

В принципі я тебе розумію але є так як є й певно, є для цього причини, й гадаю, що поки не буде достатньої критичної маси користувачів Лінукс до тих пір будуть подібні проблеми адже я не дарма згадав, що навіть у Вінді того нема, бо всеж логічніше встановлювати у комп те програмне забезпечення яке на данному компі власне потрібно. Не знаю всі дистрибутиви не пробував але як на мене то найбільше для простого юзера мабуть таки підходить Убунту й те що на основі Убунту, у цього дистрибутиву є серйозний спонсор й девіз Canonical зробити систему саме для рядового юзера, втім наприклад в мене стоїть Лінукс Мінт який теж на основі Убунту, справа у тому, що Мінт початково містить не тільки вільне програмне забезпечення але й закриті застосунки, що в умовах України як на мене плюс, хоч то міститься у DVD версії але навіть після встановлення з CD можна оновитися до версії DVD. На мій погляд небезпека стрибнути назад у Вінду існує лише у перші пару місяців після переходу на Лінукс, далі при бажанні освоюєшся, знаходиш перевагти перед Віндовс які на справді є й навряд стрибнеш у Вінду назад, особисто мене бува тягне на Віндовс лише розуміння того, що під Лінукс поки, що малувато написано ігор в іншому я Віндою практично не користуюсь і отримую величезний кайф від роботи у Лінукс бо вже давно забув, що таке віруси й безперервне сканування системи на віруси, а головне як не скануй але жодний антивірус не може повністю захистити комп на якому Вінда від вірусів, девчому користування Лінукс є більш зручним ніж Віндою, дуже вдале рішення про декілька робочих столів
« Останнє редагування: 2011-08-23, 08:32:01 від Koljan »

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
А можна зробити такий фокус - всі драйвери, які коли-небудь були колись включені до ядра Убунту у всіх випусках, зібрати в одному?
Хто візьметься?