Автор Тема: Ubuntu чи Kubuntu?  (Прочитано 20049 раз)

Offline Torn

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Karma: 0
Ubuntu чи Kubuntu?
« : 2007-11-14, 10:56:35 »
Доброго Вам дня!

Нещодавно купив новий ноутбук та вирішив поставити на нього дві системи вісту та Лінукс.
"Далекі" знайомі підказали поставити Ubuntu лінукс, я його скачав та успішно поставив (я так думаю) сьогодні зранку.
Але походивши по сайтам, звернув увагу ще й на Kubuntu, який нібито зрозуміліший новачкам (таким як я).

Тому і прошу у Вас поради - яка система для мене могла б бути кращою????????

Дякую.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #1 : 2007-11-14, 11:07:51 »
Доброго Вам дня!

Нещодавно купив новий ноутбук та вирішив поставити на нього дві системи вісту та Лінукс.
"Далекі" знайомі підказали поставити Ubuntu лінукс, я його скачав та успішно поставив (я так думаю) сьогодні зранку.
Але походивши по сайтам, звернув увагу ще й на Kubuntu, який нібито зрозуміліший новачкам (таким як я).

Тому і прошу у Вас поради - яка система для мене могла б бути кращою????????

Дякую.
Нічого там "зрозумілішого" нема. Якщо ти сам поставив систему - то найголовніший тест вже пройшов. :)

Це дві дуже схожі графічні оболонки з зручними інструментами для роботи з системою (якщо не хочеться попрацювати в консолі).

Просто в Gnome (за замовчуванням в Ubuntu) трохи "некласичний" інтерфейс (за замовчуванням, кажуть схожий до Mac OS). KDE (в KUbuntu), кажуть більше нагадує стиль Windows.

Тобто не йдеться про відмінність зручності в роботі з системою а, здебільшо, відмінність в інтерфейсі. Зручні обоє. :)

Так що запускай і отримуй задоволення. :)

P.S.
Можна встановити декілька графічних оболонок і вибирати якою користуватись (наприклад при вході в систему).
« Останнє редагування: 2007-11-14, 11:09:55 від Юра »

Offline Torn

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #2 : 2007-11-14, 13:04:08 »
Тоді питання № 2 (вже більш технічне): для лінукса залишив 9Гб вільного місця (не зайнятого під жодну файлову систему). При встановленні лінукса вибрав ручний режим створення файлової ситсеми і весь простір кинув під ext3, хоча були попередження ще про якийсь там swap. Можливий такий варіант?

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #3 : 2007-11-14, 16:21:45 »
Як на мене, то Ubuntu краще. Gnome - дуже зручна, проста але тим не менш потужна оболонка.

Swap - це не "якийсь там", це мався на увазі розділ підкачки. У Віндовс для цієї мети служить так званий файл підкачки (pagefile.sys на диску C:), а у Linux для цього виділяється окремий розділ на диску (тобто мінімум для встановлення Лінуксу потрібно два розділи). Я так зрозумів, що ти його не тільки не створив, але й проігнорував зрозуміле здивування інсталятору у такій ситуації.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #4 : 2007-11-14, 17:50:42 »
Тоді питання № 2 (вже більш технічне): для лінукса залишив 9Гб вільного місця (не зайнятого під жодну файлову систему). При встановленні лінукса вибрав ручний режим створення файлової ситсеми і весь простір кинув під ext3, хоча були попередження ще про якийсь там swap. Можливий такий варіант?
хм цікаво, покажи вивід cat /proc/swaps

В твоєму варіанті потрібно було залишити хоча б 512М під swap. Спробуй в Вісти вкрасти 512М 1024М дискового простіру під swap.
Після цього
Код: [Select]
mkswap /dev/sdbN
vim /etc/fstab
/dev/sdbN none swap sw 0 0
swapon -a
« Останнє редагування: 2007-11-14, 17:57:33 від swift »
/dev/null > /dev/snd

Offline Torn

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #5 : 2007-11-15, 14:40:11 »
хм цікаво, покажи вивід cat /proc/swaps
Як його показати, я лінукс взагалі в перший раз бачу. ???

Код: [Select]
mkswap /dev/sdbN
vim /etc/fstab
/dev/sdbN none swap sw 0 0
swapon -a
[/quote]
Аналогічно.

Сьогодні спробував перевстановити систему і побачив 1 баг:
основний розділ ext3 при розбивці дуску створюється, а всі
інші (/swap, /home ...)створити не можливо - не існує кнопки!

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #6 : 2007-11-15, 16:55:48 »
Як його показати, я лінукс взагалі в перший раз бачу. ???
В Консолі. Програма Консоль - в меню головному (розділ Система, здається).

Offline Torn

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #7 : 2007-11-15, 17:34:59 »
Коли набираю cat/proc/swap, висвычує No such file or directory.

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #8 : 2007-11-15, 19:00:32 »
Цитата: Torn
Сьогодні спробував перевстановити систему і побачив 1 баг:
основний розділ ext3 при розбивці дуску створюється, а всі
інші (/swap, /home ...)створити не можливо - не існує кнопки!
Є там все. У меню Система -> Адміністрування на LiveCD чи LiveDVD повинен бути відповідний пункт який запускає gParted. Це програма аналогічна всім відомому Partition Magic. З його допомогою можеш створити скільки завгодно і яких завгодно розділів. Потім вже в інсталяторі просто вкажеш точки монтування для них і все буде нормально.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #9 : 2007-11-15, 19:52:16 »
Коли набираю cat/proc/swap, висвычує No such file or directory.
cat    /proc/swap

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #10 : 2007-11-15, 20:15:55 »
гадаю в даному випадку кращий лінукс, це той який стоїть у твого Гуру.
/dev/null > /dev/snd

Offline Torn

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 5
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #11 : 2007-11-15, 20:28:25 »
Здається, я знайшов правильний вибір, дякуючи bum'у!
Програмою gParted порозбивав диски (в тому числі і для вісти), переставив вісту
і зараз збираюся переставити лінукс (файловы системи ext3 та linux swap вже поставив)
Переставлю, выдпишусь.

Переставив.
Відредагував вже існуючі розділи ext3 та linux swap і система поставилась без всяких проблем.
Тільки після інсталяції розділу swap не видно
« Останнє редагування: 2007-11-16, 06:56:03 від Torn »

Offline Trilan

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #12 : 2007-12-11, 17:05:03 »
ИМХО, для новичка, GNOME намного легче, чем KDE.

Сначала я скачал и поставил себе Ubuntu 7.10. Не понравился GNOME - дизайн, интерфейс и т.п. Но в настройках я розбирался довольно быстро.
Потом узнал о Kubuntu - скачал, поставил. KDE красивый и удобный, не спорю. Но я там разбирался в настройках намного дольше, чем в GNOME, а в некоторых ситуациях так и не смог разобратся.

Честно говоря, я еще пока не определился, но пока что мой выбор - GNOME.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #13 : 2007-12-11, 18:24:35 »
імхо xfce краще за gnome та kde
/dev/null > /dev/snd

Offline Trilan

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #14 : 2007-12-12, 16:01:12 »
імхо xfce краще за gnome та kde
Чем именно он лучше?

Кстати, его я еще не пробывал. Если выпадет такая возможность - обязательно посмотрю...

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #15 : 2007-12-13, 15:01:08 »
імхо xfce краще за gnome та kde
Чем именно он лучше?

Кстати, его я еще не пробывал. Если выпадет такая возможность - обязательно посмотрю...

"Xfce is a lightweight desktop environment for various *NIX systems. Designed for productivity, it loads and executes applications fast, while conserving system resources." - Olivier Fourdan, creator of Xfce

і він має рацію(((:
/dev/null > /dev/snd

Offline Max UA

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 136
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #16 : 2008-11-17, 17:07:50 »
gParted. Це програма аналогічна всім відомому Partition Magic. З його допомогою можеш створити скільки завгодно і яких завгодно розділів.
Хотів змінити розділи диску.
Збирався використовувати GParted, але не можу використати “Resize/Move”. Опція недоступна, знаходиться в сірій тіні.
Що ще потрібно зробити, щоб запрацювало?

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #17 : 2008-11-17, 17:28:50 »
яка FS?
/dev/null > /dev/snd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #18 : 2008-11-17, 22:55:55 »
Для того, щоб робити “Resize/Move” треба спочатку відмонтувати цей розділ. Це не завжди можливо, тому раджу зайти на сайт Gparted та скачати відповідний Live CD (а ще краще використати для цього Live CD Knoppix та з нього вже запустити Gparted), щоб можна було завантажити ОС до оперативної пам'яті та робити з розділами на жорсткому диску все, що вам заманеться.

Offline Max UA

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 136
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #19 : 2008-11-20, 15:39:30 »
Для того, щоб робити “Resize/Move” треба спочатку відмонтувати цей розділ. Це не завжди можливо, тому раджу зайти на сайт Gparted та скачати відповідний Live CD
Так і зробив. Але щось дого він працював з моїм диском. Майже 45 годин!
а ще краще використати для цього Live CD Knoppix та з нього вже запустити Gparted
Дивно, чого його не додали в Live Kubuntu DVD?

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #20 : 2008-11-20, 20:16:40 »
Для того, щоб робити “Resize/Move” треба спочатку відмонтувати цей розділ. Це не завжди можливо, тому раджу зайти на сайт Gparted та скачати відповідний Live CD (а ще краще використати для цього Live CD Knoppix та з нього вже запустити Gparted), щоб можна було завантажити ОС до оперативної пам'яті та робити з розділами на жорсткому диску все, що вам заманеться.
можна використати звичайний убунту лайв сіді

Offline bruce

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Karma: 0
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #21 : 2008-12-22, 02:01:59 »
як на мене КдЕ силно тяжкі (враження по 4.1 ) і глючні, напевно через те що ще досить сирі,  а гном досить зручний і легкий (хоча спочатку можна дезорієнтуватися, особливо після переходу з вінди) ... і компіз на ньому краще бігає (імхо)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #22 : 2008-12-26, 20:59:52 »
Для того, щоб робити “Resize/Move” треба спочатку відмонтувати цей розділ. Це не завжди можливо, тому раджу зайти на сайт Gparted та скачати відповідний Live CD (а ще краще використати для цього Live CD Knoppix та з нього вже запустити Gparted), щоб можна було завантажити ОС до оперативної пам'яті та робити з розділами на жорсткому диску все, що вам заманеться.
можна використати звичайний убунту лайв сіді

на LiveCD є parted та нема ні gparted ні qtparted.

З LiveCD Gparted у мене також були проблеми (трохи іншого плану), тому використовув Knoppix.

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #23 : 2008-12-27, 13:14:33 »
як на мене КдЕ силно тяжкі (враження по 4.1 ) і глючні, напевно через те що ще досить сирі,  а гном досить зручний і легкий (хоча спочатку можна дезорієнтуватися, особливо після переходу з вінди) ... і компіз на ньому краще бігає (імхо)
знайомий, в якого не сама нова система, але досить потужна говорив, що 4-ті кеди літають просто.
в мене ж на cel 2.4 + radeon 9000 на око видає кілька фпс.

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #24 : 2008-12-28, 20:15:45 »
Для того, щоб робити “Resize/Move” треба спочатку відмонтувати цей розділ. Це не завжди можливо, тому раджу зайти на сайт Gparted та скачати відповідний Live CD (а ще краще використати для цього Live CD Knoppix та з нього вже запустити Gparted), щоб можна було завантажити ОС до оперативної пам'яті та робити з розділами на жорсткому диску все, що вам заманеться.
можна використати звичайний убунту лайв сіді

на LiveCD є parted та нема ні gparted ні qtparted.

З LiveCD Gparted у мене також були проблеми (трохи іншого плану), тому використовув Knoppix.
щось не зрозумів - по вашому є там Gparted чи ні? )
на 8.10 точно є )

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Re: Ubuntu чи Kubuntu?
« Reply #25 : 2009-01-20, 19:01:29 »
Здається я шукав на LiveCD Kubuntu 8.04 (шукав я там, зрозуміло в першу чергу qtparted), може на 8.10 Ubuntu дійсно є gparted...