Автор Тема: Встановлення програм! Допоможіть.  (Прочитано 5397 раз)

Offline Pindvin

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Karma: 0
Всім прівіт. Не можу розібратись з встпновленням програм в Linux. Почав встановлювати Proftpd і не віходить. У  мене е архів proftpd-x.x.x.tar.gz я розпаковую його так " tar xvzf proftpd-x.x.x.tar.gz /usr/ports/ftp/proftpd", що робіті далі не знаю. Я спробував вікорістаті команду ./configure потім make, потім make install. В кінці видае помилку. Як правильно розпаковувати?  ???  Дякую.

Offline maranoid

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 64
  • Karma: 0
В Убунті ставити з сорсів не модно :)
Треба так: 
Код: [Select]
sudo apt-get install proftpd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Не тiльки не модно, але й шкiдливо

AZCat

  • Гість
абаснуй (с) :)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Десь на російськомовному форумі убунту зустрічав рекомендації уникати встановлення з сорсів.
Здається основні проблеми - видалення та оновлення встановлених таким чином програм.

AZCat

  • Гість
Десь на російськомовному форумі убунту зустрічав рекомендації уникати встановлення з сорсів.
Здається основні проблеми - видалення та оновлення встановлених таким чином програм.

make uninstall (видалення)
якщо оновитись -- то ще раз інсталл зробити після анінсталлу...
проблема в тому, що не завжди необхідні пакети в репозиторії/на гетдебі/взагалі в інтернеті є... тому іноді доводиться компілити.. інша справа, коли в репозиторії лежить пакет.. от тоді звичайно, тільки встановлювати :D
ПС по замовчуванню весь скомпіленний софт ставиться в /usr/local, так що максимум що потрібно зробити (якщо вже make unistall не прописаний) -- очистити його...