Автор Тема: Чому Лінукс?  (Прочитано 29356 раз)

Offline Artemius

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
  • Karma: 0
Чому Лінукс?
« : 2007-12-26, 18:31:36 »
Дуже сподобалася тема на форумі російською спілки Убунтерів). Створюю аналогічну у нас:
Чому ви перейшли на Лінукс і що можливо вас не задовільняє?

Перейшов на Лінкс тому що -

* Цікаві статті в журналах та відгуки на форумах про операційну систему
* Оригіналність  8)
* В багатьох вакансіях на роботи по моїй спеціальності вимоги - бути знайомим з ОС Лінукс
* Безкоштовність
* Підтримка людей на цьому форумі, яких я ніколи не знав, але які із задоволенням допомагають і не дають мені складати руки і повертатися на ДрібноСофт.
*Цікавість і відкриття нових горизонтів. Таке відчуття, наче перший раз за комп"ютером) просто ще раз пережити моменти 12-тирічної давності)

Нажаль немає:
* Excel + VBA ))
* Photoshop
Більше не скажу нічого, бо починаю тільки знайомитися
« Останнє редагування: 2007-12-26, 18:33:35 від Artemius »
P4 - 2,4 GHz, 2 Gb, Radeon 9200 128 mb

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Чому Лінукс?
« Reply #1 : 2007-12-26, 19:10:48 »
+ GPL
+ Production Virtualization (like OpenVZ, Xen, Vserver, FreeVPS), Perl, Shell, sed, awk ... etc
+ немає вірусів

- немає достатньої підтримки драйверів (наприклад WebCam, TVTuner, SmartPhone, MobilePhone, etc)

Мені здається "вендекапец" стане тоді, коли купивши якийсь аксесуар для комп'ютера з ним
буде драйвер для Linux або вказано що цей пристрій працює на такій то версії ядра.

Excel + VBA  OpenOffice
Photoshop Gimp
/dev/null > /dev/snd

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Чому Лінукс?
« Reply #2 : 2007-12-26, 19:59:39 »
Вперше я познайомився з *nix на прикладі рилтаймової ОС QNX ще будучи на другому курсі університету (десь років вісім тому виходить, ой як час летить). Зовсім скоро я познайомився і з Linux, останні роки уважно слідкував за її розвитком. По ряду причин у мене не виходило перейти на неї раніше. Проте рік тому я встановив Ubuntu 6.10 і зрозумів, що нарешті Linux стала такою, що на неї можна переходити. І я перейшов. Десь місяця три пішло на те щоб звикнути до нової ОС після WinXP. Ну, оскільки з *nix я вже був знайомий (та й взагалі я з комп'ютерами на ти ще з часів DOS, насправді спробував велику кількість різних ОС), то насправді було не так вже й складно. Навесні я оновився до 7.04, а нещодавно до 7.10. Система мене можна сказати повністю влаштовує.

+ GPL, величезна кількість доступного OpenSource софту
+ проста інсталяція програм через репозиторії
+ робоче середовище Gnome (я після нього в університеті на Вінді працювати просто не можу)
+ реально працюючий Plug'n'Play, надійність
+ простота, логічність і у той же час потужністю справжньої UNIX
+ нарешті нормальна українська розкладка з апострофом і біквою Ґ

- перед купівлею якогось обладнання потрібно перевіряти наявність до нього драйверів
- є проблеми з наявністю певного софту:
   * якісний CAD у якому не було б проблем з кириллицею і який би працював з файлами формату .dwg, тобто аналог AutoCAD (можна такою альтернативою вважати Bricscad, але він чомусь пригальмовує, схоже, що причина у Wine). Хороші нативні програми VariCAD та Graphite-One не розуміють кирилиці, QCad не вміє проставляти розміри так як прийнято на будівельних кресленнях (з засічками), CADEMIA дуже важко крутиться і має поки слабку функціональність, а CYCAS написано на gtk1 і також має проблеми з локалізацією. Якби українська мова базувалася на латинці, то проблеми б не було.
   * якісна OCR для кирилиці, альтернатива FineReader. Поки це лише платний Vividata OCR Shop XTR. Чекаємо доки Tesseract навчать кирилиці.
   * спеціалізований інженерний софт представлений величезною кількістю різноманітних програм і утиліт, але у більшості випадків тут може допомогти Wine
   * поки відносно мала кількість ігор з цікавим геймплеєм і якісною графікою (хоча певні рухи у правильному напрямку спостерігаються)

--------

Замість MS Office я вже давно з успіхом використовую OpenOffice. Але частіше для підготовки текстів використовую LaTeX (якщо великий текст, як дисертація чи посібник якийсь наприклад, то пишу у gedit або TeXMaker, якщо потрібно швидко накидати якийсь текст з формулами, то LyX). У якості електронної таблиці використовую Gnumeric, у ньому є багато цікавих можливостей з аналізу даних. Але частіше для обробки даних пишу власні програми, а для малювання графіків використовую gnuplot. Ще для математики використовую Maxima.

Основна проблема Gimp - це обмеження по глибині кольору у 8 біт через, що він поступається Фотошопу. Тому до процесу конвертації зображень з RAW (наприклад у UFRaw чи RawTherapee) потрібно відноситися уважно щоб змінімізувати ефект від можливої постерізації. Хоча чесно кажучи для більшості випадків Gimp вистачає з головою, редактор дійсно дуже зручний, особливо дуже сподобалася версія 2.4. Ну а зображення з великою глибиною кольору у крайньому можна обробляти з допомогою Krita, та й ImageMagick ніхто не відміняв. А є ще nip2 створений спеціально для обробки гігантських сканів музейних репродукцій. А якщо потрібно виконати якісь елементарні речі типу коректування кольорів, кадрування чи прибирання червоних очей, то це елементарно робиться у менеджерах фотографій типу того ж F-Spot.
« Останнє редагування: 2007-12-26, 20:08:30 від bum »

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #3 : 2007-12-29, 16:10:26 »
+ ціна
+ зручність
+ трохи дитяче відчуття "йа круче" :)))

- процес розробки ядра...
- трохи іноді підглючує (особливо Убунту 7.10)...
- приходиться шаманити, щоб запустити улюблену American McGee's Alice :)))

Offline Artemius

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
  • Karma: 0
Re: Чому Лінукс?
« Reply #4 : 2007-12-31, 00:46:56 »
+ ціна
Ну от всі пишуть ціну. а скажіть-но в кого з вас Вінда куплена?
Ні в кого? То то за скільки вона вам обійшлась? :)
Так шо ціна однакова...
Останнім часом Майкрософт сильно бореться з піратством, я якось був на презентації Віндоус Віста в університеті, так там нас реально цим залякували)) І дійсно, вирахувати піратська чи ні, щас їм дуже просто.
А якщо до Інету під"єднаний комп, то дядя Білі і взагалі завантажує на піратські машини віруси)) хоча не виключено, що це байки) Але в мого друга після інсталяції чергового сервіс пака синій екран висвітився))
P4 - 2,4 GHz, 2 Gb, Radeon 9200 128 mb

Offline COLOBOCman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 35
  • Karma: 0
Re: Чому Лінукс?
« Reply #5 : 2008-01-04, 10:49:15 »
1. Чому перейшов на лінукс.

 - Почав розуміти шо дійсно з глючною віндою нереально нормально працювати.
 - Вирішив підвищити свій рівень і знання по адмініструванню лінукса(тре ж якось прогресувати)
 - Маю також кількох хороших друзів, які пояснили мені як це надійно, зручно і безглючно
 - Хочу перевести весь офіс на лінукс, та сервера
 - Оскільки скоро видадуть зовнішнє ІР, то хочу бути більш захищений від всяког роду взломів

2. Чи стоїть мастдай

 - дома після очередного глюку я сказав "ВСЬО!" і зніс.
 - На роботі поки що стоїть паралельно, час відчасу перегружаюсь, бо ніяк не можу нормально настроїти самбу.

"Что-то в этом мире не так" сказал колобок дожевывая лису

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #6 : 2008-03-25, 16:31:37 »
Ну ще не остаточно але зацікавила мене ця тема після одного з обговорень, то мої думки:
1. і найбільше це ціна
2. унікальні можливости з перекладу та і взагалі launchpad руліт
3. розмови про супер-мега систему з якої всі просто в захваті
4. авторитеті які почали юзати систему (Кей Хорстманн наприклад)
5. ОпенСурс один з великих кроків вперед у розробці ПЗ

Чому ще використовую вінду:
1. драйвери і підтримка заліза
2. ігри

отакі от справи :)

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #7 : 2008-03-26, 08:44:46 »
1. і найбільше це ціна
Десятиліттями люди не платять за віндовс ані копійки.

Невже ти купив Віндовс, свого часу, що бідкаєшся на ціну? ;)

2. унікальні можливости з перекладу та і взагалі launchpad руліт
Для Віндовса лончпаду нема, але ніхто про це чомусь не задумується.)

5. ОпенСурс один з великих кроків вперед у розробці ПЗ
ПЗ Овпенсорс не лише під Лінукс є. :)
« Останнє редагування: 2008-03-26, 08:49:59 від Юра »

capraloff

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #8 : 2008-03-26, 09:21:17 »
Перешел на линь, потому что:

- Это было интересно для меня, сначала перешел просто попробовать.
- Бесплатный диск с дистрибутивом. :)
- Все, этого хватило :)

И еще я полностью доволен им. Да есть некоторые сложности с настройкой железа и проч., но в этом тоже интерес, поиграться по настраивать. Оффтопик снес, как только обучился первичной настройке, он уже был не нужен и казался неповоротливым чудовищем :) Под линукс есть бесплатные аналоги почти всех программ которые идут под Оффтопом, а те которые платные осаются платными и ниче ты не зделаешь. Можно попробывать запустить. Успешно использую бунту и дома и на работе, нареканий никаких.

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #9 : 2008-03-26, 15:14:42 »
Десятиліттями люди не платять за віндовс ані копійки.

Невже ти купив Віндовс, свого часу, що бідкаєшся на ціну? ;)

по перше: красти не хорошо ;)
по друге: 6 років в'язниці теж не дуже гарно ;)
по третє: коли не крадеш - моральне стан стає ліпшим

Для Віндовса лончпаду нема, але ніхто про це чомусь не задумується.)
це вам так здається - на вінду ще досі немає офіційного українського перекладу (принаймні на ХР)
є якийсь хоум-мейд і краще б його не встановлювати ;) бо виникає дуже багато проблем

ПЗ Овпенсорс не лише під Лінукс є. :)
що дійсно?
я мав на увазі про ОС а не софт для неї ;)

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #10 : 2008-03-26, 15:34:56 »
2Юра - та нафік той троллінг треба?..)) платять-не платять, яка різниця?.. це вже на сумлінні тих, хто цим займається...
от мені наприклад не подобається ціна чому? - Делл Востро 1000 в комплектації ФріДос - ~3900 грн.... а той же самий Делл, тільки на 1Гб (~130-140 грн) більше і віста бізнес на борту - вже ~4900 грн (на Розетці - саме так)... звідси і питання ціни виникає... (це ще добре, що у цієї моделі є дві базові комплектації, а от у багатьох інших вибору просто немає - подобається - переплачуй за систему)
2Сет - хє, в нас поки що 6 років не дають (якщо не помиляюсь), а от в Россії - там вже так...

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #11 : 2008-03-26, 17:10:36 »
по перше: красти не хорошо ;)
по друге: 6 років в'язниці теж не дуже гарно ;)
по третє: коли не крадеш - моральне стан стає ліпшим
То що, ти не вантажив фільми з Інету??? :)

це вам так здається - на вінду ще досі немає офіційного українського перекладу (принаймні на ХР)
Чому ж? Є.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0DB2E8F9-79C4-4625-A07A-0CC1B341BE7C&displaylang=uk

OpenSource... я мав на увазі про ОС а не софт для неї ;)
Розкажи, будь-ласка, як ти використовуєш відкритість коду Лінукса? ;)


Від себе: Не треба вдавати і видумувати причини, яких не існує. Я перейшов на Лінукс (спочатку на BSD) не через ціну (бо ніколи за Віндовс не платив) не через відкритість коду (бо не використовую його, хоч і дуже це [відкритість] ціную),  а просто тому що мені було приємно працювати за іншою, в більшості випадків  кращою системою що надає мені широкі можливості з налаштування системи,  і приносить таке задоволення з відчуття що моджна шось в цій системі зробити так, як Я Сам хочу.

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #12 : 2008-03-26, 19:57:55 »
2Сет - хє, в нас поки що 6 років не дають (якщо не помиляюсь), а от в Россії - там вже так...
пару місяців висіло оголошення в метро та по всьому місту ;)

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #13 : 2008-03-26, 20:06:19 »
То що, ти не вантажив фільми з Інету??? :)
це вже інша тема ;)

Чому ж? Є.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0DB2E8F9-79C4-4625-A07A-0CC1B341BE7C&displaylang=uk
мабуть нещодавно випустили...

Розкажи, будь-ласка, як ти використовуєш відкритість коду Лінукса? ;)
мені поперше достатньо того що інші люди мають відкритість коду - це вже працює на мене ;) (і я маю з цього переваги ;) )
по друге був нещодавно прикрий баг з перекладом "Керування драйверами з закритим кодом" - дуже легко вирішується виправлянням необхідних скриптів ;)

Від себе: Не треба вдавати і видумувати причини, яких не існує. Я
тобто ви хочете сказати що я щось видумую? можливо вам лише так здається бо скільки людей стільки думок і те що я написав то моє ІМХО а не видумки ;)

перейшов на Лінукс (спочатку на BSD) не через ціну (бо ніколи за Віндовс не платив) не через відкритість коду (бо не використовую його, хоч і дуже це [відкритість] ціную),  а просто тому що мені було приємно працювати за іншою, в більшості випадків  кращою системою що надає мені широкі можливості з налаштування системи,  і приносить таке задоволення з відчуття що моджна шось в цій системі зробити так, як Я Сам хочу.
що можна налаштувати в лінуксі чого не можна зробити в вінді?

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #14 : 2008-03-26, 20:42:33 »
що можна налаштувати в лінуксі чого не можна зробити в вінді?

майже все :)
PS моє імхо - в *нікс системах "бубен" і "шаманство" не потрібні).. потрібні чіткі знання того, що робиш... а от в вінді, якщо твої потреби виходять за рамки "ок-ок-ок-ок..." - ой як шаманити потрібно, ще й з пританцьовуваннями :)

2Сет - хє, в нас поки що 6 років не дають (якщо не помиляюсь), а от в Россії - там вже так...
пару місяців висіло оголошення в метро та по всьому місту ;)
хм.. а наша Вінниця як завжди на пару років відстає від усіх)).. в нас про те і не чути))

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #15 : 2008-03-27, 10:55:22 »
То що, ти не вантажив фільми з Інету??? :)
це вже інша тема ;)
Та ж сама.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #17 : 2008-03-27, 11:08:29 »
Розкажи, будь-ласка, як ти використовуєш відкритість коду Лінукса? ;)
мені поперше достатньо того що інші люди мають відкритість коду - це вже працює на мене ;) (і я маю з цього переваги ;) )
Ну, працює на тебе чи ні, але ти цього коду не використовуєш.  Дивися, фанати Маків - хвалять, але коду зроду не бачили. Видно їм цього не потрібно :) Хоча я теж вважаю відкритий код великою перевагою (але не тим що  штовхнуло мене перейти на Лінукс).

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #18 : 2008-03-27, 11:09:34 »
що можна налаштувати в лінуксі чого не можна зробити в вінді?
Але вдумайся в мою відповідь: Все! :)

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #19 : 2008-03-27, 16:31:42 »
майже все :)
PS моє імхо - в *нікс системах "бубен" і "шаманство" не потрібні).. потрібні чіткі знання того, що робиш... а от в вінді, якщо твої потреби виходять за рамки "ок-ок-ок-ок..." - ой як шаманити потрібно, ще й з пританцьовуваннями :)

майже все це якась відмазка - конкретний приклад в студію

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #20 : 2008-03-27, 16:36:27 »
То що, ти не вантажив фільми з Інету??? :)
це вже інша тема ;)
Та ж сама.
тема "Чому Лінукс?" а не "фільми з інету чи хоум відео?" імхо

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #21 : 2008-03-27, 16:38:43 »
Розкажи, будь-ласка, як ти використовуєш відкритість коду Лінукса? ;)
мені поперше достатньо того що інші люди мають відкритість коду - це вже працює на мене ;) (і я маю з цього переваги ;) )
Ну, працює на тебе чи ні, але ти цього коду не використовуєш.  Дивися, фанати Маків - хвалять, але коду зроду не бачили. Видно їм цього не потрібно :) Хоча я теж вважаю відкритий код великою перевагою (але не тим що  штовхнуло мене перейти на Лінукс).
а той приклад що я навів це теж не використання?
переклад це теж не використання відкритого коду?

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #22 : 2008-03-27, 16:40:36 »
що можна налаштувати в лінуксі чого не можна зробити в вінді?
Але вдумайся в мою відповідь: Все! :)
те що ви написали не схоже на відповідь на поставлене питання: конкретні приклади (може з котом на пару щось вигадаєте)

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #23 : 2008-03-27, 18:35:27 »
майже все :)
PS моє імхо - в *нікс системах "бубен" і "шаманство" не потрібні).. потрібні чіткі знання того, що робиш... а от в вінді, якщо твої потреби виходять за рамки "ок-ок-ок-ок..." - ой як шаманити потрібно, ще й з пританцьовуваннями :)

майже все це якась відмазка - конкретний приклад в студію

перекомпіляція ядра (конкретний приклад)..

То що, ти не вантажив фільми з Інету??? :)
це вже інша тема ;)
Та ж сама.
тема "Чому Лінукс?" а не "фільми з інету чи хоум відео?" імхо
якщо вже тема пішла про копірайти і ліцензійність - то відео і музику з інету, імхо, потрібно згадати...

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #24 : 2008-03-28, 06:46:34 »
перекомпіляція ядра (конкретний приклад)..
здається це деталі реалізації системи і вони також мають свої недоліки порівняно з віндою - я не настільки спец але мені здається що це не рахується ;)
(якщо не згодні відкриваємо на час іншу тему і там обговорюємо чи це є плюс чи ні)

якщо вже тема пішла про копірайти і ліцензійність - то відео і музику з інету, імхо, потрібно згадати...
тема йшла за опенсурс і як одну з складових ціну -
коротше кажучи чинник ціна є, і є всі похідні від цього (моральні, кримінальні) незалежно це музика чи ні
і для мене краще якщо використовуєш Лінукс та качаєш музику ніж використовуєш неліцензійну вінду і також качаєш музику ;)

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #25 : 2008-03-28, 07:29:37 »
тема "Чому Лінукс?" а не "фільми з інету чи хоум відео?" імхо
Нє, ну ти казав шо тебе совіть мучить за Віндовс. А за фільми чомусь не мучить...

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #26 : 2008-03-28, 07:30:10 »
переклад це теж не використання відкритого коду?
Звичайно ні. Нащо дурниці говориш?

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #27 : 2008-03-28, 07:34:14 »
те що ви написали не схоже на відповідь на поставлене питання: конкретні приклади (може з котом на пару щось вигадаєте)
Віддалений доступ до системи, багатокористувацьке середовище через мережу (термінали) на звичайному дистрибутиві, використання повністю різних графічних оболонок (за моїм бажанням і потребами), прекрасна база для розробки і веб розробки (рідні для юнікса сервіси - веб, ftp, *SQL), легка можливість перетворити звичайний дистрибутив у мережевий шлюз, гнучкий захист від мережі штатними засобами (фаєрвол).

Вибач, ти повинен сам через це пройти а не питати в людей.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #28 : 2008-03-28, 07:36:44 »
і для мене краще якщо використовуєш Лінукс та качаєш музику ніж використовуєш неліцензійну вінду і також качаєш музику ;)
Саме цим ти ганьбиш ідею відкритості і чесності в Лінуксі.

Система дає тобі можливість бути вільним, але, нажаль, це не змінить тебе, як людину і всі моральні грані використання Лінуксу, тоді виглядають як лукавство.

capraloff

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #29 : 2008-03-28, 10:30:52 »
Холивар по украински... :) Переехали бы в другую тему в курилке. Тут вроде все хотели рассказывать по то как им понравился линух. :)

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #30 : 2008-03-28, 13:24:34 »
Холивар по украински... :) Переехали бы в другую тему в курилке. Тут вроде все хотели рассказывать по то как им понравился линух. :)

нічого з собою не можу поробити)  ::)..
до речі, може це сезон "Убунту вс. БЗД" чи "Емакс проти Вім" відкрити? :)

перекомпіляція ядра (конкретний приклад)..
здається це деталі реалізації системи і вони також мають свої недоліки порівняно з віндою - я не настільки спец але мені здається що це не рахується ;)
(якщо не згодні відкриваємо на час іншу тему і там обговорюємо чи це є плюс чи ні)

взагалі-то ти попросив _конкретний_ приклад того, що можна в Лінуксі, чого не можна в вінді.. я тобі відповів...
ще, відключи-но мені в віндовс-сервєр графічний сервер (а навіщо він там?)... в 2003 - неможливо... в 2008 якщо вірити скріншотам - теж неможливо...
і імхо правильно сказав Юра - через це потрібно пройти, щоб зрозуміти :)...

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #31 : 2008-03-29, 18:07:15 »
тема "Чому Лінукс?" а не "фільми з інету чи хоум відео?" імхо
Нє, ну ти казав шо тебе совіть мучить за Віндовс. А за фільми чомусь не мучить...
де я таке говорив? (особливо що за фільми не мучить?)

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #32 : 2008-03-29, 18:07:33 »
переклад це теж не використання відкритого коду?
Звичайно ні. Нащо дурниці говориш?
аргументи де?

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #33 : 2008-03-29, 18:10:00 »
те що ви написали не схоже на відповідь на поставлене питання: конкретні приклади (може з котом на пару щось вигадаєте)
Віддалений доступ до системи, багатокористувацьке середовище через мережу (термінали) на звичайному дистрибутиві, використання повністю різних графічних оболонок (за моїм бажанням і потребами), прекрасна база для розробки і веб розробки (рідні для юнікса сервіси - веб, ftp, *SQL), легка можливість перетворити звичайний дистрибутив у мережевий шлюз, гнучкий захист від мережі штатними засобами (фаєрвол).

Вибач, ти повинен сам через це пройти а не питати в людей.
тю ми говоримо про те що НЕ можна зробити в вінді - все що ви написали можна зробити можливостями вінди
(ЗІ повинен я тільки армії ;) )

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #34 : 2008-03-29, 18:10:59 »
і для мене краще якщо використовуєш Лінукс та качаєш музику ніж використовуєш неліцензійну вінду і також качаєш музику ;)
Саме цим ти ганьбиш ідею відкритості і чесності в Лінуксі.

Система дає тобі можливість бути вільним, але, нажаль, це не змінить тебе, як людину і всі моральні грані використання Лінуксу, тоді виглядають як лукавство.
не зрозумів чим саме і що саме я ганьблю і що вона буде змінювати

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #35 : 2008-03-29, 18:12:35 »
взагалі-то ти попросив _конкретний_ приклад того, що можна в Лінуксі, чого не можна в вінді.. я тобі відповів...
ще, відключи-но мені в віндовс-сервєр графічний сервер (а навіщо він там?)... в 2003 - неможливо... в 2008 якщо вірити скріншотам - теж неможливо...
і імхо правильно сказав Юра - через це потрібно пройти, щоб зрозуміти :)...
ммм який звичайний користувач буде вимикати графіку (я не можу сказати що це плюс і заради цього я перейшов на убунту)

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #36 : 2008-03-29, 18:14:04 »
Холивар по украински... :) Переехали бы в другую тему в курилке. Тут вроде все хотели рассказывать по то как им понравился линух. :)
я не проти - але треба щоб перенесли те що ми тут вже набалакали :)

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #37 : 2008-03-30, 07:16:18 »
тема "Чому Лінукс?" а не "фільми з інету чи хоум відео?" імхо
Нє, ну ти казав шо тебе совіть мучить за Віндовс. А за фільми чомусь не мучить...
де я таке говорив?
Ось тут - http://forum.ubuntu.kiev.ua/index.php?topic=67.msg1020#msg1020 .

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #38 : 2008-03-30, 07:18:52 »
тю ми говоримо про те що НЕ можна зробити в вінді - все що ви написали можна зробити можливостями вінди
Не правда.

(ЗІ повинен я тільки армії ;) )
P.S. В украинском яз%ке словосочетание "должен армии" значит "винен армії".

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Чому Лінукс?
« Reply #39 : 2008-03-30, 07:19:47 »
і для мене краще якщо використовуєш Лінукс та качаєш музику ніж використовуєш неліцензійну вінду і також качаєш музику ;)
Саме цим ти ганьбиш ідею відкритості і чесності в Лінуксі.

Система дає тобі можливість бути вільним, але, нажаль, це не змінить тебе, як людину і всі моральні грані використання Лінуксу, тоді виглядають як лукавство.
не зрозумів чим саме
Це я тобі і пояснюю - не лізь в речі які не розумієш.

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #40 : 2008-03-30, 08:43:37 »
взагалі-то ти попросив _конкретний_ приклад того, що можна в Лінуксі, чого не можна в вінді.. я тобі відповів...
ще, відключи-но мені в віндовс-сервєр графічний сервер (а навіщо він там?)... в 2003 - неможливо... в 2008 якщо вірити скріншотам - теж неможливо...
і імхо правильно сказав Юра - через це потрібно пройти, щоб зрозуміти :)...
ммм який звичайний користувач буде вимикати графіку (я не можу сказати що це плюс і заради цього я перейшов на убунту)
а я тобі про звичайну вінду кажу?.. я зараз про _сєрвєр_ говорю.. чи ти багато користувачів з віндовс сервєр на десктопі знаєш?..
і через цю особливість в нас на роботі в серверній стоїть монітор з клавою і мишею...
і взагалі - напевне що зам'яли тему, а то всіх в бан по-доброму потрібно за таке)...

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #41 : 2008-03-30, 09:42:24 »
тема "Чому Лінукс?" а не "фільми з інету чи хоум відео?" імхо
Нє, ну ти казав шо тебе совіть мучить за Віндовс. А за фільми чомусь не мучить...
де я таке говорив?
Ось тут - http://forum.ubuntu.kiev.ua/index.php?topic=67.msg1020#msg1020 .
в тому дописі жодного слова про фільми немає - ви його хоч читали?

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #42 : 2008-03-30, 09:44:21 »
Це я тобі і пояснюю - не лізь в речі які не розумієш.
в вас завжди такі розгорнуті дописи?

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Re: Чому Лінукс?
« Reply #43 : 2008-03-30, 09:45:34 »
а я тобі про звичайну вінду кажу?.. я зараз про _сєрвєр_ говорю.. чи ти багато користувачів з віндовс сервєр на десктопі знаєш?..
і через цю особливість в нас на роботі в серверній стоїть монітор з клавою і мишею...
і взагалі - напевне що зам'яли тему, а то всіх в бан по-доброму потрібно за таке)...
ок - за сервер я згоден
(хоча можна ще подискутувати що краще консоль чи вікна)

Offline Kozak Illya

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Karma: 0
Re: Чому Лінукс?
« Reply #44 : 2009-02-13, 14:00:25 »
Коли вперше побачив на якомусь сайті статтю про убунту з'їла цікавість.
Спробував і підсів як на наркотик. Відчуваю себе, як перший раз за компом!+краса своїми руками.
На юрфаці почали вивчати право інт власності ;D Після цього дізнався що на підприємствах досить часто зустрічається Лінух :)
Кращій знак Україно Російської дружби: їх орел на нашому тризубі!!!

Shaman_kei

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #45 : 2009-05-14, 11:18:12 »
2bum
Цитувати
Основна проблема Gimp - це обмеження по глибині кольору у 8 біт

У версіях 2.8-3.0 з новим ядром GEGL цей мінус піде в історію.
Наразі проблема актуальна при роботі з RAW, JPG сам по собі 8-бітний на канал, тож мене GIMP в цьому плані влаштовує.

Нарахунок "Чому Лінукс?" - немає нічого краще для мережі і її адміністрування, ніж FreeBSD.
На десктопі користуюсь Ubuntu через її дружелюбний інтерфейс, чудову підтримку заліза та поширеністю документації.

Відсутність вірусів +
Безкоштовність для дому і бізнесу +
Гнучкість в налаштуваннях +
GNU +
Перспектива +


2seth
Цитувати
коли не крадеш - моральне стан стає ліпшим
+1
« Останнє редагування: 2009-05-14, 11:22:06 від Shaman_kei »

Offline Surzh

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 85
  • Karma: 2
Re: Чому Лінукс?
« Reply #46 : 2009-05-14, 18:59:13 »
В інституті познайомився на парах з Лінукс. Цікаво. Хоча Лінукс освоївся тоді, як друга ОС, але тоді ще повністю не перейшов.
Два роки тому злий вірус продерся кріз захист Віндовс+Фаєрвол+Антивірус та вбив 2 жорстких диска (один з них я зміг врятувати, другий в'їхав до харківської звалки). Ось тоді я сказав МС та компанії НІ :)
Однак, професійних поглядів я не змінив - розроблюю ПЗ під ту платформу, під котру попросить клієнт.

AZCat

  • Гість
Re: Чому Лінукс?
« Reply #47 : 2009-05-14, 23:03:28 »
[seriouscatmode] через 2 года пользования линуксами могу сказать почему линукс -- потому что без операционки компьютер не работает; бзд рип; виндовс неправославен; фридос отлично бегает в досбоксе; под дос нет дров на коврик мышки; ос\2 сгнила; qnx ниасилил; ос емакс наше всьо, но хард все еще сырой; а мак не с моей нищебродской з\п покупать. такие дела. и вообще, все у чего нельзя пересобрать ядро и выкинуть оттуда поддержку всегочеготолькоможно -- дырявое решето априори. [/seriouscatmode]