Автор Тема: Резервні копії  (Прочитано 6747 раз)

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Резервні копії
« : 2008-01-03, 22:18:32 »
Маю великий жорсткий диск "вільний". Хочу на нього час від часу копію диску з системою зливати, в автоматисному рижимі.
Чим?

Під BSD dump/restore прекрасно працювало. 7.10 таких не знає. Є щось краще?

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Резервні копії
« Reply #1 : 2008-01-04, 06:08:26 »
tar

Offline COLOBOCman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 35
  • Karma: 0
Re: Резервні копії
« Reply #2 : 2008-01-04, 12:04:16 »
2 bum
а можна чучуть поподробніше.

"Что-то в этом мире не так" сказал колобок дожевывая лису

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Резервні копії
« Reply #3 : 2008-01-04, 13:48:57 »
tar - архіватор такий, назва означає Tape ARchiver, створювався він у свій час для того щоб готувати файли для запису на магнітну стрічку. Архіви tar зазвичай ще потім пакують пакувальником, такі файли носять тоді розширення наприклад tar.gz. Одже, суть tar у тому, що він дозволяє взяти файлову систему і всі файли, що у ній є включаючи і дерево каталогів записати в один файл разом з усіма правами доступу та атрибутами. Отже, вся суть бекапу у *nix полягає у тому, що тобі потрібно просто взяти файлову систему і запакувати кудись, потім якщо буде потрібно відновити - просто розпакуй все назад. От і все. А докладніше - man tar

Offline COLOBOCman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 35
  • Karma: 0
Re: Резервні копії
« Reply #4 : 2008-01-04, 23:32:08 »
Ааа...сенкс. Я то знаю про це, просто я думав шо він автоматично робити через певний проміжок часу. Хочу дати зустрічне питання: якщо я заархівую "/"  і "/home" у якись архів, то я потім змоду таким чамим чином відновитись із ЛайвСД наприклад, і система запрацює? Бо в Windows такий крок неможливий однозначно.

"Что-то в этом мире не так" сказал колобок дожевывая лису

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Резервні копії
« Reply #5 : 2008-01-05, 10:50:32 »
Хочу дати зустрічне питання: якщо я заархівую "/"  і "/home" у якись архів, то я потім змоду таким чамим чином відновитись із ЛайвСД наприклад, і система запрацює? Бо в Windows такий крок неможливий однозначно.
В Віндовсі профілі прекрасно переносяться...

Offline COLOBOCman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 35
  • Karma: 0
Re: Резервні копії
« Reply #6 : 2008-01-05, 11:22:35 »
Я маю на увазі,якщо копінути всю ФС сист. диску а потім через якись час перенести назад, то вінда якшо і запуститься то з дикими лагами. Чи я не прав?

"Что-то в этом мире не так" сказал колобок дожевывая лису

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Резервні копії
« Reply #7 : 2008-01-06, 10:58:28 »
Я маю на увазі,якщо копінути всю ФС сист. диску а потім через якись час перенести назад, то вінда якшо і запуститься то з дикими лагами. Чи я не прав?
Якщо перенести на "низькому" рівні - то стане так само.

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Резервні копії
« Reply #8 : 2008-01-06, 19:10:56 »
Ааа...сенкс. Я то знаю про це, просто я думав шо він автоматично робити через певний проміжок часу. Хочу дати зустрічне питання: якщо я заархівую "/"  і "/home" у якись архів, то я потім змоду таким чамим чином відновитись із ЛайвСД наприклад, і система запрацює? Бо в Windows такий крок неможливий однозначно.
Зможеш. А для того щоб автоматично через певний проміжок часу виконувати якусь задачі служить cron.

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Резервні копії
« Reply #9 : 2008-01-06, 19:35:07 »
Ще ось вирізка із linuxguide (http://www.linuxguide.it/linux_commands_line_en.htm):

Backup
Код: [Select]
dump -0aj -f /tmp/home0.bak /home make a full backup of directory '/home'
dump -1aj -f /tmp/home0.bak /home make a incremental backup of directory '/home'
restore -if /tmp/home0.bak restoring a backup interactively
rsync -rogpav --delete /home /tmp synchronization between directories
rsync -rogpav -e ssh --delete /home ip_address:/tmp rsync via SSH tunnel
rsync -az -e ssh --delete ip_addr:/home/public /home/local synchronize a local directory with a remote directory via ssh and compression
rsync -az -e ssh --delete /home/local ip_addr:/home/public synchronize a remote directory with a local directory via ssh and compression
dd bs=1M if=/dev/hda | gzip | ssh user@ip_addr 'dd of=hda.gz' make a backup of a local hard disk on remote host via ssh
tar -Puf backup.tar /home/user make a incremental backup of directory '/home/user'
( cd /tmp/local/ && tar c . ) | ssh -C user@ip_addr 'cd /home/share/ && tar x -p' copy content of a directory on remote directory via ssh
( tar c /home ) | ssh -C user@ip_addr 'cd /home/backup-home && tar x -p' copy a local directory on remote directory via ssh
tar cf - . | (cd /tmp/backup ; tar xf - ) local copy preserving permits and links from a directory to another
find /home/user1 -name '*.txt' | xargs cp -av --target-directory=/home/backup/ --parents find and copy all files with '.txt' extention from a directory to another
find /var/log -name '*.log' | tar cv --files-from=- | bzip2 > log.tar.bz2 find all files with '.log' extention and make an bzip archive
dd if=/dev/hda of=/dev/fd0 bs=512 count=1 make a copy of MBR (Master Boot Record) to floppy
dd if=/dev/fd0 of=/dev/hda bs=512 count=1 restore MBR from backup copy saved to floppy