Автор Тема: Сервер  (Прочитано 5184 раз)

Offline Cossac

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 2
  • Karma: 0
Сервер
« : 2008-03-17, 18:26:59 »
Привіт усім!
Відверто можу назвати себе "чайником" в усьому, що стосується LINUX.
Але часи міняються інтереси і потреби також.
Так ось, виникла потреба створити сервер. Уже давним-давно чув, і зараз чую. що найкращим для такої місії є UNIX, FreeBSD або LINUX -системи.
Оскільки з ЮНІКСом взагалі жодного разу не стикався, а в Лінуксі всеж довелось хоч трохи працювати, той вирішив спробувати Лінукс.
Так от, ближче дод теми.
Скачав недавно Убунту 7. Чи годиться він для того, аби на його основі створити сервер і, що немаловажно, яким повинно бути залізо, аби все це працювало стабільно.
Основні вимоги до сервера:
1 - Роздача пакетів по ір-адресах (50 компів) (ліміт трафіка та його статистика)
2 - файрвол+антивірус

Наперед вдячний за допомогу!
« Останнє редагування: 2008-03-17, 18:49:57 від Cossac »

Offline COLOBOCman

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 35
  • Karma: 0
Re: Сервер
« Reply #1 : 2008-03-17, 21:29:33 »
Ну...чесно кажучи я сам чайник, але працюю теж над даною проблемою....

1. Якщо потрібен фаєйрволл, то я настроюю iptables(поки в них розбираюсь), якщо починаючий і немаєш багато часу, то до них є досить багато GUI, ну а якшо хочеться бути повноцінним, то раджу всьо розбирати в консолі і т.д.

2. Для контролю та учьоту трафік можна поставити прозорий проксі сервер(наприклад sqid) і доставити до нього ситсему учьота і контролю трафіка(наприклад sams)....мінуси будуть у тому, що ти незможеш контролювати трафік який йде на почту, всякі торенти, та ін.

Можна поставити білінгову систему(вибачай сам сьодні шукав шось підходяще, і толком не оприділився, буду радий прочитати туть про щось хороше)

3. Роздачу пакетів по ІР адресам....якщо ти маєш на увазі НАТ, то iptables з цим справляється.

4. Антивірус мені здається, що найчастіше використовується ClamAv. В нього є багато модулів і можна його прикрутити і до проксі на перевірку транзитного трафіку, і до самби і до почтового сервера.


"Что-то в этом мире не так" сказал колобок дожевывая лису

Offline Cossac

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 2
  • Karma: 0
Re: Сервер
« Reply #2 : 2008-03-19, 11:47:52 »
Мда... негусто :(
Ну, мене саме цікавила конфігурація, тому і написав в цьому розділі...
От яка має бути, скажемо не мінімальна, а така "середня" конфігурація сервера, щоб він працював стабільно?

Offline AdeptO

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
Re: Сервер
« Reply #3 : 2008-03-25, 09:43:21 »
я також не спец в цій справі але на рахунок конфігурації можна сказати що щось шикарне для сервера тобі непотрібне тимбільше на таку невелику кількість компютерів. для цього я б зібрав щось на базі атлону камінь І386 коло 2,5 ГГц 512 оперативки якісь 40Гб ПЗУ інше неважливо причому це буде всетаки шикарний сервер. Доречі раджу прислухатися до поради COLOBOCman нарахунок консолі.
Я тебе породив я тебе й вб'ю