Автор Тема: где взять дрова под линукс на все железо  (Прочитано 11705 раз)

Offline Игорь Е50

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 6
  • Karma: 0
вот поставил себе линукс но винду пока не убирал подскажите где взять дрова по зелезо и почитать что-то о ОС для полных ламеров

AZCat

  • Гість
шукай книжку "Linux для чайников" - доволі, імхо, непогана...
про драйвери - чогось немає? О_о з меню визви менеджер драйверів - там побачиш список пропрієтарних дрів для своєї машини... усе інше вже має бути.. а взагалі-то визви термінал (з меню), там набери lspci і що вилізе сюди, будь-ласка))

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
По драйверам:
1. Більша частина обладнання повинна впізнатися системою автоматично. Тут все залежить від того наскільки тісно виробник обладнання співпрацює зі спільнотою. Наприклад з обладнанням від Intel, nVidia і т.п. проблеми бувають рідко, а з ATI, Via і т.п. навпаки досить часто.
2. Якщо якесь обладнання не працює, то йдемо на офіційний сайт виробника. Наприклад для своїх обох принтерів Canon я качав драйвери з офіційного сайту.
3. Якщо драйвера так і не знайшли, то до ваших послуг всемогутній Google та офіційний форум ubuntuforums.org.

Щодо книжок. Рекомендую Beginning Ubuntu Linux, Ubuntu Linux Unleashed та Ubuntu Linux Toolbox. Нормальних перекладених книжок я не зустрічав, то все несерйозно, потрібно читати в оригіналі.

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Нормальних перекладених книжок я не зустрічав, то все несерйозно, потрібно читати в оригіналі.

Не можу погодитись, що неодмінно треба читати англійською.



Название: Ubuntu Linux. Краткое руководство пользователя
Автор: Д.Н. Колисниченко
Издательство: "БХВ-Петербург"
Год: 2007
Страниц: 304
Язык: Русский


Дуже непогана книжечка для початківця.

P.S.
Цитувати
шукай книжку "Linux для чайников" - доволі, імхо, непогана...
"Linux для чайников" - це переважно про Fedora, тобто не зовсім по темі і особисто мені вона не сподобалася.

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Не можу погодитись, що неодмінно треба читати англійською.
Я бачив цю книжечку, дійсно досить таки непогана. Але тим не менш, у порівнянні з тим об'ємом якісної літератури який доступний англійською мовою, все це крапля в морі.

AZCat

  • Гість
Цитувати
шукай книжку "Linux для чайников" - доволі, імхо, непогана...
"Linux для чайников" - це переважно про Fedora, тобто не зовсім по темі і особисто мені вона не сподобалася.

там, все-таки, більше розповідають про linux в цілому і простою мовою (хоча, читав доволі давно, можливо в більш сучасних виданнях вже до Fedora прив'язались).. коли читав - було більше про основні поняття, структуру папок і про простіші прийоми роботи в консолі)).. правда з уклоном в Red Hat, але і про Debian і *.deb пакети теж згадувалось))...
книжки про Ubuntu чесно кажучи не бачив, тому судити не буду :) якщо така ж проста і легка для освоєння - тоді дуже добре)..

Offline Игорь Е50

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 6
  • Karma: 0
я ставлю линукс на ноут что посоветуете и он не хочет определять мой проц там стоит амд а програмы не хочет ставть под амд может я сам ламер и поставим под интел???? есть разница???

Offline Игорь Е50

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 6
  • Karma: 0
Спасибо книжку я скачал теперь надо найти и купить

Offline Игорь Е50

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 6
  • Karma: 0
а вот еще спрошу может гдето есть курсы по освоению линукса или может кто-то может как можно пересесть быстро с винды на линукс просто хочу научится полезная вещ

AZCat

  • Гість
про курси не чув... на рахунок АМД і Інтела - по ідеї усе одно, що там стоїть (х86 - для всіх 32-х бітних процессорів, AMD64 - для 64-х :))
курсів я не знаю :(.. найкращий курс - сісти і юзати (запасшись літературою, в якості якої можна використовувати і скачану тобою книжку)).. це так - про всяк випадок)
також корисним може бути наступне посилання - http://www.linuxalt.com/
а швидко пересісти?.. в убунту більша частина робиться за допомогою графічного середовища - сам дистр так спроектований, щоб людині, яка раніше з лінуксом не зустрічалась, легше було переходити...

Offline Игорь Е50

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 6
  • Karma: 0
всеровно я сеть пытался настроить в офисе ничего не получилось а дестрибутив я скачал под интел там их два вида и он мне ошибку выдает мол ты что у тебя не интел
KDE ето что тоже графическая оболочка можно посмотреть как она выглядит говорят что она лутше чем гном??? ну когда с винды переходиш я питался установить но графическую оболочку я там не увидел что-то вроде командной строки и все ето меня ввело в замешательство а еще как убрать загрущик линукса в самом начале он меня выводит у меня линукс стоит на сьемном диске и вот ето его надо вседа подключать????

Offline maranoid

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 64
  • Karma: 0
всеровно я сеть пытался настроить в офисе ничего не получилось а дестрибутив я скачал под интел там их два вида и он мне ошибку выдает мол ты что у тебя не интел
KDE ето что тоже графическая оболочка можно посмотреть как она выглядит говорят что она лутше чем гном??? ну когда с винды переходиш я питался установить но графическую оболочку я там не увидел что-то вроде командной строки и все ето меня ввело в замешательство а еще как убрать загрущик линукса в самом начале он меня выводит у меня линукс стоит на сьемном диске и вот ето его надо вседа подключать????
Дистрибутив надо было брать для x86 архитектуры. По поводу графической оболочки gnome.org, kde.org - смотри скриншоты и выбирай что нравится. Еще можно посмотреть запустив лив СД: ubuntu с гномом, kubuntu с КДЕ.

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Цитувати
Спасибо книжку я скачал теперь надо найти и купить
"купити" замінити на "прочитати", тоді погоджуюсь

Цитувати
всеровно я сеть пытался настроить в офисе ничего не получилось
чим менше цієї абсолютизації
Цитувати
все, нічого , ніколи
, тим більше розуміння,
що значить це "нічого"? - у вас що, після встановлення лінуксу в кімнаті вакуум утворився?

гугл, має більше відповідей ніж здається  ;D

Цитувати
а еще как убрать загрущик линукса в самом начале он меня выводит
;D  ;D  ;D
а ще, приберіть це блакитне небо, бо воно надто блакитне...

Благаю, скажіть чесно скільки запитань гуглу ви написали перед тим як писати це...?

та чи прочитали книжку?

Цитувати
книжки про Ubuntu чесно кажучи не бачив
ще раз повторити?

Цитувати
спрошу может гдето есть курсы по освоению линукса
невже краще витрати грощі на курси ніж прочитати книжку?
"я плачу вам гроші, а ви мені зробіть так щоб я нічого не робив, а все знав"  ;D
це ж не англійська мова, де спілкування з носіями є необхідною
курси є - гугл вам у допомогу ;)

AZCat

  • Гість
Цитувати
книжки про Ubuntu чесно кажучи не бачив
ще раз повторити?

а можна цитувати будь-ласка усю фразу?  >:(

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Цитувати
книжки про Ubuntu чесно кажучи не бачив
ще раз повторити?

а можна цитувати будь-ласка усю фразу?  >:(

Вибачаюся

Offline Игорь Е50

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 6
  • Karma: 0
вот у меня еще проблемочка  я на винде юзал инет через телефон оператор лайф а как настроить телефоный модем???
блутух асус+телефон нокия е50
он телефон видит как носитель информации
позвонил сц нокиа они там все в оморок падают при слове линукс

AZCat

  • Гість
тада... гугєль як завжди -- вирішення всіх проблем :)
http://ru.wikibooks.org/wiki/Подключение_GPRS/EDGE_в_GNU/Linux

Offline Max UA

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 136
  • Karma: 0
Як підключити USB ICD 2 в програмі piklab ?
Вона не баче цього пристрою, хоча цей пристрій значиться в списку обладнання для цієї програми, а програма входить в комплект програм підтримуваних Ubuntu?

Offline maranoid

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 64
  • Karma: 0
Як підключити USB ICD 2 в програмі piklab ?
Вона не баче цього пристрою, хоча цей пристрій значиться в списку обладнання для цієї програми, а програма входить в комплект програм підтримуваних Ubuntu?
Мабуть підтримка ще не реалізована :(
http://piklab.sourceforge.net/progs.php

Offline Max UA

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 136
  • Karma: 0
Мабуть підтримка ще не реалізована :(
http://piklab.sourceforge.net/progs.php
Знайдено баг. Щоб Linux Ubuntu могла працювати з програматорами та дебагерами виробництва Microchip,  повинно ліквідувати помилку, як написано в http://piklab.wiki.sourceforge.net/USB+Port+Problems
Це стосується PICkit 1 Flash Starter Kit, PICkit 2 Programmer/Debugger та ICD 2 In-Circuit Debugger.