Автор Тема: Оновлення конфігураційних файлів програм  (Прочитано 6020 раз)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Вже не вперше зтикаюся з тим, що після виникнення помилки в деяких програмах, не вдається заново її запустити. Найдивніше те, що не допомагає навіть її перевстановлення через Synaptic з опцією видалити конфігураційні файли («Mark for Complete Removal»). Не можу сказати, які саме конфігураційні файли маються на увазі, але проблема після цієї процедури не зникає. Таким же чином працює команда
Цитувати
sudo apt-get remove --purge ім'я_програми

Отже доводиться вручну шукати ці файли, які зазвичай розташовані у ~/ в прихованій директорії з ім'ям програми, далі видаляти їх також вручну, зазвичай керуючись лише своєю інтуїцією і тільки після цього ця програма створює конфігураційні файли заново, а сама програма починає нормально працювати нібито була тільки що встановлена вперше. Це у мене такий баг, чи існують інші штатні процедури дійсно повного видалення програми разом з усіма її файлами?

Offline maranoid

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 64
  • Karma: 0
Код: [Select]
sudo dpkg -P ім'я_програмимає видаляти пакет разом із файлами конфігурації.

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Запустив для перевірки
Код: [Select]
sudo dpkg -P texmacs
результат:
Код: [Select]
(Reading database ... 266635 files and directories currently installed.)
Removing texmacs ...
Purging configuration files for texmacs ...

Первірив: конфігураційні файли у домашній директорії все одно залишилися  :-\

Offline surfer

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Karma: 1
  • surf@jabber.com.ua
...Первірив: конфігураційні файли у домашній директорії все одно залишилися  :-\
а в /home все равно надо ручками удалять.
Ubuntu 8.04

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
а в /home все равно надо ручками удалять.

Трохи дивно це: чому записуються вони автоматично, а видаляти треба "ручками"?

Offline surfer

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Karma: 1
  • surf@jabber.com.ua
я так зрозумiв, що краще за все,треба вчитись робити все "ручками". Це Linux, в ньому треба розумiти що робишь, а нi тiльки кнопки тиснути:)
Ubuntu 8.04

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Якщо все робити "ручками", тоді навіщо потрібен комп'ютер?

AZCat

  • Гість
Якщо все робити "ручками", тоді навіщо потрібен комп'ютер?

оО.. комп'ютер став панацеєю? я щось пропустив...
чи це страшно тяжко -- видалити конфіги?..
а тепер можно уявити собі ситуацію -- є комп'ютер до якого мають доступ дуже багато людей, в кожного з яких є своя папка в /home .. і нехай там встановлена деяка программа, глобально, ну, наприклад той ж vim, конфігураційний файл якого є дуже цінним, для того, хто його писав... і тут системний адміністратор вирішує, що всім vim не потрібний, тому видаляє його з системи.. у випадку, якби видалялись всі файли конфігурацій з папки юзера -- адміністратор знайшов би собі на голову багато проблем, а юзеру -- тим більше.. а в данному випадку -- юзер може перекомпілити vim локально і не втрачаючи нічого, окрім 15-20 хвилин на компіляцію... а от відновлення деяких конфігів -- може забрати набагато більше...
Unix задумувався, як багато-користувацька система, тому більшість правил основані на тому, що юзерів в системі є декілька, і кожен любить "по-своєму" :)