Автор Тема: використання ОС Лінукс в інтернет кафе (юридична точка зору)  (Прочитано 10472 раз)

Offline smit007

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
  • ....всі ми в матриці...
Плануємо відкрити інтернет кафе.
З причин кабальної політики Майкрософт, ціновою політикою та вже в кінець обнаглівших комп'ютерних вірусів бажаємо використовувати ОС Лінукс на комп'ютерах в кафе.
Цікавить інформація комерційного використання Ос Лінукс та Ubuntu  зокрема.
Які документи необхідно щоб наші , "доблесні" органи нас не діставали.
Ну і на кінець де можна отримати замовити вищезгадані документи?

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Я не професіонал, пам'ятаю, що у Росії скаржилися на те, що у підприеємців вимагали підтвердження того, що Ubuntu дійсно є безкоштовною тобто вимагали ліцензію де б це зазначалось письмово. А у нас? Може й нічого, може завірений переклад GPL ;) Мені теж цікаво.

AZCat

  • Гість
Плануємо відкрити інтернет кафе.
З причин кабальної політики Майкрософт, ціновою політикою та вже в кінець обнаглівших комп'ютерних вірусів бажаємо використовувати ОС Лінукс на комп'ютерах в кафе.
Цікавить інформація комерційного використання Ос Лінукс та Ubuntu  зокрема.
Які документи необхідно щоб наші , "доблесні" органи нас не діставали.
Ну і на кінець де можна отримати замовити вищезгадані документи?


вроде как: 1. найти русскую (украинскую) версию GPL (если не найдется -- перевести) 2. распечатать 3. утвердить у нотариуса. вроде бы все (а лучше где-то у юристов все-таки спросить :))
кстати, что с играми делать будете? большинство из вроде как востребованых (линейка, контр-страйк, вов, сталкер (чернобыль, клиар скай идет уж очень плохо -- он сам по себе глючен до безобразия)) пойдет под вайном, но что делать с новыми?


AZCat

  • Гість
интересно одно -- "Будь-кому дозволено копіювати та розповсюджувати копії цього документа ліцензії, але забороняються будь-які зміни в ньому.". Перевод ведь тоже изменение текста.
так что лучше проконсультироваться у юристов.

Offline smit007

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Karma: 0
  • ....всі ми в матриці...
Дякую за цікавість до теми.
До речі на мою думку це досить актуальна тема, адже потрібно якось популяризувати ОС Лінукс, а так людина прийде в кафе попрацює, оцінить можливості, альтернативу тай собі забажає використовувати цю систему. А як дізнається, що вона безкоштовна, і немає потреби кожних 30 днів її перевстановлювати - так і поготів.
Якщо не держава цим займеться то тоді ми з низів будемо це робити.

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
интересно одно -- "Будь-кому дозволено копіювати та розповсюджувати копії цього документа ліцензії, але забороняються будь-які зміни в ньому.". Перевод ведь тоже изменение текста.
Це якщо ти будеш переклад видавати як за ліцензію. А як переклад ліцензії цей переклад не порушує нічого.

Цитувати
Единственный текст GPL, который имеет юридическую силу — это текст на английском языке. Free Software Foundation придерживается однозначной позиции относительно переводов GPL на другие языки.

Переводы GPL, а также других лицензий GNU — Lesser GPL и GFDL — не имеют юридической силы и несут исключительно информационную функцию с тем, чтобы пользователь был лучше информирован о своих правах.

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
Я не професіонал, пам'ятаю, що у Росії скаржилися на те, що у підприеємців вимагали підтвердження того, що Ubuntu дійсно є безкоштовною тобто вимагали ліцензію де б це зазначалось письмово. А у нас? Може й нічого, може завірений переклад GPL ;) Мені теж цікаво.
я думаю що це просто ппц бо ВОНИ мають ДОКАЗАТИ що це НЕ ТАК - тобто що користуючись цим ПЗ ти щось порушуєш - тобто презумпція невинності!

AZCat

  • Гість
я думаю що це просто ппц бо ВОНИ мають ДОКАЗАТИ що це НЕ ТАК - тобто що користуючись цим ПЗ ти щось порушуєш - тобто презумпція невинності!

немного оффтоп, но по-моему еще со сталинских времен в России введена была обратная система -- не тебе доказывают, что ты виновен, а ты доказывай, что не виновен. поэтому лучший метод вывести из строя какую-нибудь фирму с линуксом -- затребовать лицензию на линукс.

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
я думаю що це просто ппц бо ВОНИ мають ДОКАЗАТИ що це НЕ ТАК - тобто що користуючись цим ПЗ ти щось порушуєш - тобто презумпція невинності!

немного оффтоп, но по-моему еще со сталинских времен в России введена была обратная система -- не тебе доказывают, что ты виновен, а ты доказывай, что не виновен. поэтому лучший метод вывести из строя какую-нибудь фирму с линуксом -- затребовать лицензию на линукс.
треба ж вже трошки дорослішати... :)

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Постскриптум

Дело было в Николаеве, понадобилось срочно выйти в инет, зашел в интернет-кафе, мне дали компьютер... На заставке вынь хр, а вот панельки гномовские, я чуть не стал глаза протирать, оказалось действительно Ubuntu, на рабочем столе иконка Skype, даже папочка Игры вынесена туда же, все как положено ;)