Автор Тема: Як встановити по типу диск С і Д?  (Прочитано 7559 раз)

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Як встановити по типу диск С і Д? Як це встановлюється квартирка. На одному диску, скажімо в 20 мгб сама ОС. На другому в 60 мгб зберігати інформацію. Як подібні диски сформувати під час встановлення?

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Щось не дуже зрозумів. Потрібно встановити Віндовс і розбити диски засобами встановлювача? Тоді на етапі обрання диску треба спочатку видалити необхідну кількість розділів і створити потрібні розділи: С - 20Гб та D - 60Гб.

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Зрозуміло, що встановлювати Убунту.

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Для Убунту треба на етапі розмітки диску вказати точку монтування для розділу в 20 Гб - / , а для розділу в 60 Гб - /home. буде приблизно така картина (див. мал.)

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
Зрозуміло, що встановлювати Убунту.

У Лінуксі немає дисків "С" та "D" але то не означає, що Лінукс не можна встановлювати розбивши диск на розділи, ви певно коли раніше встановлювали обирали автоматичне встановлення, а треба вказувати розділи вручну, при встановленні Убунту чи Лінукс Мінт як і будь-якого іншого дистрибутиву, потрібно у меню розбивки диску створювати щонайменше три розділи (стандартна конфігурація), перший розділ зветься swap й на ньому взагалі намає ніякої файлової системи, щоб ви розуміли що то за розділ скажу, що це аналог області підкачки у Віндовс з тією лише різницею, що у Віндовс область підкачки розташовується на диску "С" й має динамічно розширюваний розмір, для того щоб Віндовс мала можливість при потребі його використовувати то на диску "С" повинно бути достатньо вільного місця, у Лінукс область підкачки розташована на окремому розділу диску й має фіксований розмір, це десь приблизно у два рази більший розмір ніж розмір оперативної пам’яті, тобто скажімо якщо в вас на компі 1 Гб оперативки то swap треба створювати десь біля 2 Гб, втім при великому обсязі оперативки скажімо декілька Гб можна обійтися й без області підкачки або коли є досвід то зробити так як у Віндовс.Другий розділ  називається кореневим, на ньому за звичай розташована сама система разом з програмами, це вам і є аналог диску "С" при встановлені системи його монтують до от такої точки монтування "/"це є корінь до якого монтуються усі системні теки але це вам знати не обов’язково, третій розділ називається домашнім тобто це той розділ у якому ви можете робити все що захочете без додаткових на то прав й монтується він до от такої точки "/home" це й є аналог диску "D", якщо треба примонтувати NTFS розділи тобто в вас на компі дві системи й Лінукс, й Віндовс й є необхідність щоб диски з NTFS були постійно примонтовані (у принципі не обов’язково але інколи досить зручно) то за звичай такі диски монтуються до от такої точки "/media/windows".На відміну від Віндовс коли виникає необхідність перевстановити систему у Лінуксі якщо не форматувати домашній каталог то зберігаються всі налаштування системи й встановлених програм, тобто встановлюєте систему, далі програми й всі попередні налаштування зберігаються, ну само собою усі користувацькі файли теж зберігаються

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Дякую!

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Зрозуміло, що встановлювати Убунту.

А як перевстановити? У мене при Ctrl++ не збільшується зображення, сторінки. Перевстановлення допоможе?

На відміну від Віндовс коли виникає необхідність перевстановити систему у Лінуксі якщо не форматувати домашній каталог то зберігаються всі налаштування системи й встановлених програм, тобто встановлюєте систему, далі програми й всі попередні налаштування зберігаються, ну само собою усі користувацькі файли теж зберігаються

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Якщо не треба зберігати налаштування системи, то можна запустити файловий менеджер з правами root; налаштувати його так, щоб показував приховані файли, та видалити все, що не потрібно.

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Таке в мене вже вдруге. Причина - десь обірвався дротик в шнурі клавіатури. Клава глючить. На компі буває казна що. Очевидно, щось вимкнулось.

Offline leonid

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 167
  • Karma: 0
Якщо на компі 2 Убунту, то розділ /home буде видно лише в тій Убунту, яку я встановив останньою?

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Я мав на увазі Live CD. Стосовно двох систем, то я не знаю, як Ви їх встановлювали. Можливо, якщо при інсталяції обох вказати одну точку монтування /home, та однакове ім'я користувача, то будемо мати загальні налаштування. Але це припущення, бо ніколи не мав дві Убунти.