Автор Тема: Файний скрінсейвер акваріум  (Прочитано 5432 раз)

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
Власне тема вже давня та не нова, і не скрінсейвер це зовсім, створюємо малесенький скрипт і при наявності встановленого XScreenSaver в якому й так не мало гарних скрінсейверів додаємо будь-яке вподобане відео на робочий стіл в якості скрінсейвера:

1). Першим ділом ставимо якщо немає xscreensaver:

sudo apt-get install xscreensaver xscreensaver-data-extra xscreensaver-gl-extra

додаємо в автозапуск команду xscreensaver -nosplash

тепер можна видалити гном-скрінсейвер набравши команду:

sudo apt-get remove gnome-screensaver або в мене наприклад mate-screensaver, а можна і не видаляти зовсім просто відключити

Потім нам потрібен в системі MPlayer який буде програвати наше відео, ставимо:

sudo apt-get install mplayer

Ну і нарешті створюємо наш маленький скриптик, просто на робочому столі тиснемо правою кнопкою миші і вибираємо створити порожній файл, відкриваємо його нашим улюбленим текстовим редактором у мене це Pluma у інших Gedit і т.д потім вставляємо таке:

#! /bin/bash
exec mplayer -nosound -nolirc -wid $XSCREENSAVER_WINDOW -nostop-xscreensaver -fs -zoom -really-quiet -loop 0 "шлях до відеофайлу"

там де написано "шлях до відеофайлу" прописуємо місце фактичного зберігання нашого відео ролика, для того щоб випадково з системи його не видалити я особисто ставлю попереду назви крапку, файл після цього стає прихованим, зберігаємо

Тепер дуже просто робимо скрипт виконуваним, не буду тут писати термінальні команди тому як сам не дуже в них розуміюся, мізки напружувати не хочеться:  ::) , просто правою кнопкою на файлі, вибираємо "Властивості", "Права" і у відповідному пункті меню ставимо галочку навпроти "" Дозволити виконання файлу як програми ", ну і кидаємо цей файл у теку  /usr/bin/, якщо хто не знає як то можна просто набравши у терміналі sudo nautilus або sudo caja дивлячись в кого який файловий менеджер, після цього файловий менеджер відкриється в режимі адміністратора

Тепер для того щоб наш скрінсейвер показувався у меню XScreenSaver, заходимо у нашу домашню теку й шукаємо прихований файл .xscreensaver, відкриваємо його нашим улюбленим текстовим редактором та дописуємо туди.:

GL:             Назва того скрипту який ми поклали в /usr/bin/  --root 1      

для прикладу показую знімок:



Зберігаємо, заходимо в налаштування нашого зберігача екрану і шукаємо наш новий скрінсейвер. Гарне навіть дуже відео можна стягнути наприклад звідси:

http://www.youtube.com/watch?v=5f2T-5mq_UY

або звідси:

http://www.youtube.com/watch?v=0uyHSE8EZts

або звідки завгодно, розгорніть на повний екран і помилуйтеся яка краса буде на вашому моніторі!