Автор Тема: Помогите выбрать!  (Прочитано 8506 раз)

Offline Ukrop

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Karma: 0
Помогите выбрать!
« : 2008-07-28, 07:35:25 »
Достала меня Винда, достала!
Хочу перейти на Линукс. Погуглил кучу инфы, имхо нужно все проверить, перед тем, как окончательно переходить.

Прошу помочь мне в выборе оси (типа Линухи), т.к. я узнал, что их тут куча.

Мне нужна версия для начинающего. Работать буду в основном с офисной документацией.
Программировать не буду, разве что коррекция сайтов и т.д.
А также, как обстоят деля с интернетом, если у меня пипл.нет? - Есть ли поддержка?

Спасибо заранее за ответ.
Прошу прощение заранее за простоту вопроса, просто никогда не юзал Убунту и т.д.

Offline maranoid

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 64
  • Karma: 0
Re: Помогите выбрать!
« Reply #1 : 2008-07-28, 09:56:51 »
Достала меня Винда, достала!
Хочу перейти на Линукс. Погуглил кучу инфы, имхо нужно все проверить, перед тем, как окончательно переходить.

Прошу помочь мне в выборе оси (типа Линухи), т.к. я узнал, что их тут куча.

Мне нужна версия для начинающего. Работать буду в основном с офисной документацией.
Программировать не буду, разве что коррекция сайтов и т.д.
А также, как обстоят деля с интернетом, если у меня пипл.нет? - Есть ли поддержка?

Спасибо заранее за ответ.
Прошу прощение заранее за простоту вопроса, просто никогда не юзал Убунту и т.д.
Убунту тебе подойдет. Прежде чем ставить, желательно почитать форумы - этот и forum.ubuntu.ru,  особенно раздел HOWTO.

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Re: Помогите выбрать!
« Reply #2 : 2008-07-28, 16:34:40 »
+бажано останню версію ставити (будь якого дистрибутива)

AZCat

  • Гість
Re: Помогите выбрать!
« Reply #3 : 2008-07-28, 18:47:40 »
+ бажано багато траффіку (так, про всяк випадок)))
+ бажано сісти і реально оцінити свої потреби... чи граєшся ти в іграшки? чи використовуєш софт, якого в лінуксі немає і бути не може?.. та і на рахунок офісної документації -- у опен офіса, наприклад, підтримка .док -- не сама краща, в абіворда -- краще, але можливостей менше...
+ сісти і подивитись скільки в тебе є часу на перехід до зовсім іншої системи.. якщо часу достатньо -- став генту, день вб'єш на установку/налаштування, потім ще десь за тиждень (по 2-3 години в день) відстроїш як _тобі_ хочеться, а потім можеш сміливо ставити убунту)).. коли будеш збирати систему в гєнту розберешся що і до чого, і не будеш створювати хрєнзнаяку по рахунку тему "а як налаштувати компіз/розкладку/щонебудьще під гном" на форумах... та і "боязнь консоли" пройде сама собою))...
+ паралельно став собі різні ДЕ (десктоп енвайронмент) і віндов менеджери... все-таки краще спробувати різні, щоб обрати що саме тобі подобається, і з чим тобі зручніше і приємніше працювати... ДЕ: Gnome (Default in Ubuntu), KDE, Xfce (чим відрізняються -- краще побачити, ніж чути)), window managers -- fluxbox, icewm, e17, і т.д (але це просто вм -- ніяких додаткових фіч, а-ля власні калькулятори, редактори і т.д немає)...
+ знання технічного англійського на рівні 1-2 курсу тех. університету -- бажане (більшість інфи на англійській)...
тоді будеш Ъ лінуксоїдом
PS якщо часу немає -- став убунту.. але тоді не побачиш всю "соль" лінуксу..
PPS гєнту краще ставити, тому що дистр дуже простий (за структурою), мало чого входить в стартову установку (легше розібратись що, де і навіщо там), але вимагає часу (на налаштування і компіляції.. до речі -- навчишся компілювати -- це не так важко виконати 3 команди)... в убунту все (майже) налаштовується само, але дистр доволі складний (багато наворотів і "фінтіфлюшок", через які і не приходиться налаштовувати систему, але розібратись в ній стає тяжче)...
PPPS а ще поставити собі фільтр, який не буде пропускати мессаги, типу "лінукс/віндовс сакс", або автоматично добавляти до них ".. патамуша я ніасіліл"... зачасту пишуть всяку гидоту (навіть з "аргументами" і "прикладами" пишуть) ті, хто не знає як це зробити в іншій системі, а на гуглі -- забанили...
PPPPS а який в тебе модем?.. по ідеї -- має підтримуватись (в мене знайомий під фрібзд сидить на юсб-модемі від піплнета, навіть дрова не потрібні були, просто вказав де модем -- і все))

і на останок -- можливо корисно буде -- про різні дистрибутиви (моє імхо):
gentoo -- для вивчення linux -- ідеальний -- все робиться вручну (хендбук входить навіть в мінімальну установку), компілиться з ісходних кодів, простий, але займає час на настройку...
slackware -- самий перший дистр, через що його юзають старі фанати... доволі "захламленний" і імхо незручний для використання... але комусь подобається...
mandriva -- ще один "юзер-френдлі" дистр.. простий, доволі зручний, але є незручності, які іноді приходиться дуже болюче виправляти.. існує в 2-х форматах: free -- тобто безкоштовний і power pack (десь 100$) -- включає др. веб, підтримку від виробника і т.д... зараз дедалі частіше з'являються мессаги, типу "паверпак встав без проблем, а з фрі прийшлось погратись", що трохи насторожує))... сам дистр rpm-based -- в якості менеджера пакетів -- rpm (це коли софт не потрібно компілити, а він вже скомпілений, лежить в пакеті і менеджер просто "розпихує" все по місцям)...
PS мені rpm не сподобався..
opensuse -- фріварна версія suse enterpraise linux від novell... не юзав, тому нічого хорошого/поганого не скажу... теж rpm-based..
fedora -- знову ж таки rpm-based, по відгукам -- дистр нормальний...
debian -- "батько" убунту і ще десь 20-ти дистрів)).. в мінімальній установці ставить менше, ніж убунту і іноді потребує "обработки напильником", але небагато... пакет менеджер -- dpkg (.deb пакети), мені здався на порядок кращим і зручнішим за рпм..
ubuntu/kubuntu/xubuntu (відрізняються ДЕ, що стоїть по замовчуванню) -- самий "юзер-френдлі" дистр.. ну і правда -- вставив СД, загрузився з нього і сиди в інеті/набивай тексти/тощо, аби ж ресурсів вистачало)).. як прямий нащадок дебіана -- deb-based.. ідеально, якщо потрібно швидко поставити систему і почати щось робити, не пов'язане з конфігурацією системи))...
інші "специфічні" дистри, такі як Slax, Knoppix, і т.д -- не розглядав...
PS все це моє імхо, і вибирав я дистри, які на мою думку самі розповсюджені...

Offline GeDeON

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 13
  • Karma: 0
Re: Помогите выбрать!
« Reply #4 : 2008-07-31, 17:49:06 »
чим теье вінда то достала??? думаю зразу і від Лінуха ти в захваті не будеш ))) компілити з сорсів софт (заздалегідь задовільнивши всі залежності ) привикнути до ФС + з периферією деколи мороки вистачає ))) але - ГУД ЛАК! і хай пінгвін тобі посміхнеться ))) Per aspera - ad astra!

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Re: Помогите выбрать!
« Reply #5 : 2008-07-31, 18:00:05 »
це в freebsd або gentoo потрібно компілити, а не в ubuntu.
/dev/null > /dev/snd

Offline GeDeON

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 13
  • Karma: 0
Re: Помогите выбрать!
« Reply #6 : 2008-07-31, 18:05:07 »
це в freebsd або gentoo потрібно компілити, а не в ubuntu.

я не кажу, що весь софт компілити. Просто деколи качаєш сорси (можливо не знаходеш зкомпільованої софтини) - і збираєш

AZCat

  • Гість
Re: Помогите выбрать!
« Reply #7 : 2008-08-01, 10:19:40 »
це в freebsd або gentoo потрібно компілити, а не в ubuntu.

твої слова та богу б в вуха).. іноді і в убунту, і в дебіані, і в інших дистрах потрібно компілити (наприклад в мене Emacs з cvs взятий -- звичайно компілив, та і milkytracker теж)...

Offline Юра

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 201
  • Karma: 1
    • Весь Я [майже]
Re: Помогите выбрать!
« Reply #8 : 2008-08-04, 12:44:49 »
це в freebsd або gentoo потрібно компілити, а не в ubuntu.
Потрібно компілювати якщо ти цього хочеш. Якщо не хочеш - ставиш готове, на BSD.

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Помогите выбрать!
« Reply #9 : 2008-08-13, 12:31:42 »
Вибачате, але мені здається, що автор топіка навряд чи буде збирати emacs з cvs.  :)

Тепер по сабжу.
1. Потрібно усвідомити, що Linux - це зовсім інша система. Не можна сказати, що вона складніша, вона просто інша. Аналгічно як і MacOS X також відрізняється від Windows. Це означає, що багато речей будуть робитися по іншому (встановлення програм наприклад) і часто старий досвід навіть буде заважати. Тому почитати літературу чи ряд ресурсів в Інтернеті потрібно обов'язково, щоб мати певну уяву.
2. Якщо говорити про вибір конкретного дистрибутиву, то імхо можна обирати будь-який з початку рейтингу на distrowatch.com. Я б порадив Linux Mint, це той же Ubuntu але вже з встановленими кодеками та ін. речами які при встановленні Ubuntu всеодно довелося б довстановлювати.
3. Для Linux все ще є актуальною проблема підтримки обладнання. Щоб не мати зайвих проблем, бажано спочатку пересвідчитися, що обладнання підтримується. Аналогічно, купуючі наприклад новий принтер чи ще щось, потрібно також звертати увагу на наявність підтримки.
4. Бажано мати (хоча й не абсолютно обов'язково) хороший доступ до Інтернету. Хоча я не думаю, що зараз це взагалі проблема. Я не траплялося працювати з Peoplenet, але їх менеджер у магазині на пряме питання про те чи зможу я використовувати їх модем в Linux, не моргнувши оком сказав, що так. Судячи по ряду піблікацій в Інтернеті, так воно і є.
5. Доведеться звісно звикати до нових програм. На це звісно певний час піде.

Наперед вибачаюсь, але я не погоджуюсь з рядом вищезгаданих тез користувача  Kotyara і ось чому:
- Немає жодного сенсу пробувати різноманітні робочі середовища. У Linux є три мейнстрімові середовища: KDE, Gnome та Xfce. Останній більше орієнтується на роботу зі старими комп'ютерами, зовні більше нагадує дещо спрощений Gnome. Перші два - це повнофункціональні, так звані важкі, робочі середовища. Якщо немає бажання розбиратися з купою налаштувань, а комп'ютер потрібен просто для роботи, то обирай Gnome, отримаєш щось, що віддалено нагадує Mac. Якщо ж кількість галочок і кнопок у діалогах налаштування на твою думку чим більша тим краща, то обирай KDE. Це чисто релігійне питання. Ubuntu і Mint використовують Gnome. Інші DE залиш фанатам, або на потім, якщо раптом таким станеш.
- Не намагайся збагнути, що мають на увазі люди коли говорять про "unix-way" чи про "соль" Linux. Обирай той дистрибутив який дозволяє максимально швидко і просто організувати собі робоче місце, знайомся з новими програмами і поменше замислюйся про саму систему. Якщо захочеш, то згодом розберешся з тим як все це працює, а не захочеш, то значить воно й не потрібно. І ще одне, іноді говорять, що для вивчення Linux краще Gentoo чи Slackware, а Ubuntu це так, для нубів. Я скажу так, що Linux він і в Африці Linux, якщо захочеш поритися в конфігах, то Ubuntu тобі цього не заборонить. А як не захочеш, то він і так чудово працюватиме.


AZCat

  • Гість
Re: Помогите выбрать!
« Reply #10 : 2008-08-13, 18:54:06 »
наперед вибачаюсь, але свою точку зору буду відстаювати:
- Немає жодного сенсу пробувати різноманітні робочі середовища. У Linux є три мейнстрімові середовища: KDE, Gnome та Xfce. Останній більше орієнтується на роботу зі старими комп'ютерами, зовні більше нагадує дещо спрощений Gnome.

по-перше -- далеко не на роботу з старими комп'ютерами орієнтується (той же compiz можна поставити і кучу прибамбасів прикрутити, щоб і на "середніх" комп'ютерах тормозив) , по-друге -- xfce == gnome - mono == gtk-based (!), і в-третіх -- в xfce набір "стандартних" програм розширюється з кожним днем, так що не настільки він "легкий"...

Перші два - це повнофункціональні, так звані важкі, робочі середовища. Якщо немає бажання розбиратися з купою налаштувань, а комп'ютер потрібен просто для роботи, то обирай Gnome, отримаєш щось, що віддалено нагадує Mac.
а що значить "просто для роботи"?.. а чому просто для роботи не можна взяти той же kde?.. чи lxde?
і, до речі, чим віддалено нагадує мак?..

Якщо ж кількість галочок і кнопок у діалогах налаштування на твою думку чим більша тим краща, то обирай KDE. Це чисто релігійне питання. Ubuntu і Mint використовують Gnome. Інші DE залиш фанатам, або на потім, якщо раптом таким станеш.
а оце ваше "фанати" вже можна розцінювати як образу... якщо комусь зручною є не те, що є зручним вам -- це ще не значить, що ці люди "фанати" і такими "раптом стають"... скажіть мені -- як допомагає Гном в наборі тексту в опен оффісі?.. чи дуже є велика різниця в якій ДЕ серфити в інтернеті?..
є набір функцій, які притаманні "стартовому набору" певної ДЕ чи певного ВМ -- от по ним, імхо, і потрібно обирати те, що подобається... наприклад в xfce по дефолту на правій кнопці мишки висить головне меню (напевне така фіча є і в гномі, але я її не знаю)...
і ще -- релігія тут не до чого, тут одні власні вподобання.

- Не намагайся збагнути, що мають на увазі люди коли говорять про "unix-way" чи про "соль" Linux. Обирай той дистрибутив який дозволяє максимально швидко і просто організувати собі робоче місце, знайомся з новими програмами і поменше замислюйся про саму систему.
знайомитись з программами можна і з віндовса (cygwin == "ядро", а софт опенсорсний взагалі майже весь в .exe компілюється)
юнікс-вей -- це взагалі одна фраза "программа повинна робити щось одне, але робити це добре" (с) -> в лінуксі немає сенсу вимагати "комбайни все-в-одному" -> якщо це юзер зрозуміє, то він не буде кричати "дайте FruityLoops/Premiere/Photoshop/тощо".
"соль" лінукса -- в тому що з _будь-якого_ дистрибутиву, на _будь-якій_ платформі можна зробити _будь-що_ на що вистачить фантазії (моє імхо).

Якщо захочеш, то згодом розберешся з тим як все це працює, а не захочеш, то значить воно й не потрібно.
взагалі-то моє імхо, на рахунок чому потрібно розбиратись, було визначено вище -- "розберешся що і до чого, і не будеш створювати
хрєнзнаяку по рахунку тему "а як налаштувати компіз/розкладку/щонебудьще під гном" на форумах..."
та і це до пори до часу -- добре, але потім боком вилазить (наприклад під рутом не те виконав, бо не знав що таке рут і чому неможна робити rm -rf / під ним). та і вінду вивчають на протязі довгого часу, так що і на лінукс все-таки потрібно потратити час (все-таки в навчальних закладах і клубах стоїть саме віндовс, а багато хто починає своє знайомство з комп'ютером саме з школи/клубу)

І ще одне, іноді говорять, що для вивчення Linux краще Gentoo чи Slackware, а Ubuntu це так, для нубів. Я скажу так, що Linux він і в Африці Linux, якщо захочеш поритися в конфігах, то Ubuntu тобі цього не заборонить. А як не захочеш, то він і так чудово працюватиме.
як раз таки, як я вже зазначив вище -- Gentoo -- на порядок простіший, ніж Ubuntu, і зрозуміти, чи потрібний linux людині взагалі, дозволяє на порядок швидше. просто знаю вже багато юзерів, які поставивши Ubuntu "поїздили" по столі мишою, встановили компіз, погрались, і з питанням "а чим воно краще і навіщо воно мені потрібно?"  -- залишили дуалбутом, і запускають її раз в півроку, доки місце на вінті не закінчиться (потім -- зносять).
і якби ви уважно читали -- то я рекомендував Ubuntu саме для тих юзерів, які вже знають, що таке Linux, і навіщо він потрібний (або для тих, кого "прижимає" податкова, і кому потрібно швидко організувати робоче місце для секретарші :D )
а от останнє речення -- цілковита провокація. не бачив ще системи, яка "чудово працює" в усіх випадках. якщо чудово працює у вас -- не значить, що буде так само працювати і в когось іншого.
ПС Emacs з cvs -- це просто приклад того, коли мені довелось компілити.. а от наприклад wired я ніде так і не знайшов в *.deb.

Offline bum

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 96
  • Karma: 2
    • Ubuntu-блог
Re: Помогите выбрать!
« Reply #11 : 2008-08-27, 09:38:24 »
Хм, цікава думка. Можливо воно й так.

PS: Вибачаюсь, якщо хтось сприйняв мої слова як образу. Я такої мети ні в я кому разі не ставив.