Автор Тема: Ефективність використання лінуксом сучасних CPU\GPU ?  (Прочитано 19051 раз)

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Перед можливою модернізацією системи постало питання вибору між 2-х і 4-х ядерним процом, але як не дивно нічого цікавого по цьому питанню в неті не найшов. Для вінди є чимало якісних статтей-тестів, що ясно відображають стан справ: в основному під багатоядерність заточені пакети роботи з мультимедіа. Відповідно для тих хто не займається цим професійно значно вигіднішим стане придбання одного з представників сімейства Core 2 Duo. У випадку з linux, склалось враження, що чим потужніший CPU тим система ~ швидше працюватиме, але ніяких конкретних фактів(графіків) на руках немає. Тож якщо знаєте щось цікаве прошу писати сюди :).
p.s.: не зрозумілі плани інтел на 6-8 ядер, якщо підтримка багатоядерності у вінді (фактично основний споживач), скажімо так, на сьогодні не надто зовсім не вражає(чи можна очікувати на якісь кардинальні зміни?)
p.s.2.: також цікаво було б почути думку про 64-х бітність, а саме: стан на сьогодні та плани на майбутнє в її підтримці(як я розумію ефективність не значна, а мороки додає багато).
p.s.3.: як щодо використання GPU, як основного центру обробки даних на пару з CPU.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
для чого саме ти використовуєш комп'ютер, які цілі стоять?
/dev/null > /dev/snd

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Ціль - затестити чого варта сучасна система, і відповідно цікавить суть поставлених питань. Для простої домашньої(як в моєму випадку) вистачило б і пенька не самого старого. Для прикладу: подібна система з аналогічним по частоті - 2.4, пеньком, працює не в порівняння краще від целерона.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Ну що до Intel то напевно вже скоро вони презентують 8-ми ядерний камінь.
У IBM, SUN вже досить давно існують процесори з 8-ма ядрами на одному камені.

64-х в основному використовується в СУБД, HTTP-серверах де потрібно багато пам'яті, проблем як таких немає.

CPU/GPU реалізовано напевно в процесорі Cell
/dev/null > /dev/snd

AZCat

  • Гість
p.s.2.: також цікаво було б почути думку про 64-х бітність, а саме: стан на сьогодні та плани на майбутнє в її підтримці(як я розумію ефективність не значна, а мороки додає багато).

про стан на сьогодні -- в мене Althlon 64 x2 (ноут -- http://www.rozetka.com.ua/ru/products/descriptions/8638/index.html, тільки вінта 160 гб), дистр Debian Lenny amd64 -- проблем є декілька (пов'язані з пропрієтарним софтом) -- не скажу, що не вирішуються, але хотілось би краще:
а) flash -- невідомо чому, але adobe відмовляються випускати версію для amd64.. через що приходиться використовувати враппер -> іноді бувають "глюки" і падіння (наприклад, закрив вкладку з *.flv в Iceweasel -- полетів Х-сервер :( ).
б) атішні дрова. ставляться з офіціалки, але наскільки я зрозумів -- це ті ж 32-х бітні через враппер -> проблеми з використанням (fps не дуже вражає, та і лагає деколи).
в) wi-fi (так і не відстроїв :( інету вдома немає -> не можу знайти вирішення. знайдене раніше за допомогою ndiswrapper -- працювати відмовилось. та і не хочу так, і так багато врапперів в системі)
список далеко не повний.
PS а ще дуже не подобається "зоопарк", який устраюють враппери в системі -- тут тобі і lib32, lib64 і ~lib (сімлінк на lib64), взагалом -- робить "файлопомойку" з /. неприємно чисто з точки зору естетики))

на рахунок ефективності відносно і386 -- на цьому процессорі дистр Debian Lenny і386 запрацював, але краще б навіть не ставився :) (ставив задля експерименту, виявив, що використовувати неможливо))), на інтелах -- як вже зазначили вище -- ефективність незначна, а мороки додає багато.
так що моє імхо -- використання 64-хбітних систем і дає ефективність, але на практиці цей приріст обнуляється використанням 32-х бітного софту, без якого обійтись дуже тяжко (а то і неможливо -- дрова для ati з репозиторію в мене дуже неадекватно запрацювали (повністю "покоряжений" екран))..

PPS користуюсь ноутом вже 3 місяці, не скажу що стоїть на місці -- деякі проблеми вирішуються з наступним апдейтом (до слова -- деякі додаються), прогрес є, так що, сподіваюсь, через xxx днів можна буде користуватись ноутом взагалі без головних болей)).
PPPS до речі, так і не знайшов плагін на мозіллу в Java 64 (качано з java.sun.com) -- чи це я сліпий, чи його там немає? Оо

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
як я розумію нічого подібного PCMark для lin нема (в крайньому разі доведеного до пуття) ?

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
.
PPPS до речі, так і не знайшов плагін на мозіллу в Java 64 (качано з java.sun.com) -- чи це я сліпий, чи його там немає? Оо
icedtea треба походу (з репів)
а щодо софта - якщо АМД проци ще можна брати то відео АТІ нікому не раджу - просто жахливе :)
а щодо кількості ядер - то питання складне - напевно великого покращення не буде - імхо :)

AZCat

  • Гість
icedtea треба походу (з репів)
ніхачу :).. хочу щоб -- скачав j2se з офіціального сайту -- і все "ізкаропкі" :)

а щодо софта - якщо АМД проци ще можна брати то відео АТІ нікому не раджу - просто жахливе :)
на рахунок АТІ -- не такі вони вже й погані, стараються виправитись (за останніх півроку зробили _дуже великий_ крок в написанні драйверів під лінукс... просто доволі недавно пишуть (якщо мені не зраджує пам'ять, десь біля року, а то і менше), тому і така підтримка... якщо будуть продовжувати так і далі -- тоді через півроку-рік можна буде повноцінно використовувати...

Offline seth

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 231
  • Karma: 2
  • ubuntero
icedtea треба походу (з репів)
ніхачу :).. хочу щоб -- скачав j2se з офіціального сайту -- і все "ізкаропкі" :)

а щодо софта - якщо АМД проци ще можна брати то відео АТІ нікому не раджу - просто жахливе :)
на рахунок АТІ -- не такі вони вже й погані, стараються виправитись (за останніх півроку зробили _дуже великий_ крок в написанні драйверів під лінукс... просто доволі недавно пишуть (якщо мені не зраджує пам'ять, десь біля року, а то і менше), тому і така підтримка... якщо будуть продовжувати так і далі -- тоді через півроку-рік можна буде повноцінно використовувати...
нє нє нє :)
моя думка така - не використовуй нічого що ще не готово бо дуууже часто його так і не зроблять нормальним ;)
от наприклад 64 бітні проци - вийшли вже бо за коли і що? нормального софта так і немає
от і ці АТІ - хоча наче під деякі відеокарти драйвери працюють нормально але всеодно я б брав зараз Нвідію ;)

ЗІ а щодо яви - так це все ті самі 64 бітні проци - за які в свій час ще брали більші гроші :))

AZCat

  • Гість
нє нє нє :)
моя думка така - не використовуй нічого що ще не готово бо дуууже часто його так і не зроблять нормальним ;)
от наприклад 64 бітні проци - вийшли вже бо за коли і що? нормального софта так і немає
от і ці АТІ - хоча наче під деякі відеокарти драйвери працюють нормально але всеодно я б брав зараз Нвідію ;)

ЗІ а щодо яви - так це все ті самі 64 бітні проци - за які в свій час ще брали більші гроші :))


ну чому не готово?.. під віндами (кажуть) -- АТІ круче, ніж НВідіа)).. та і ноути з НВідіа на борту коштують на порядок дорожче, але не завжди (імхо) ця різниця в ціні виправдана..
ЗІ а що значить "нормального софта так і немає"? Оо
ЗЗІ нє... це лінь санівців і "іже с німі", яким ліниво нормально відкомпілити яву під amd64... бо більшість все одно використовує х86...

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
В мене на ноутбуку стоїть процесор Dual Core T2370 (1.73GHz), запустив gkrellm щоб поспостерігати як розподіляється навантаження між двома ядрами.Навантаження часто дуже нерівномірне, вочевидь тому, що не можна (важко?) розподілити розрахунки одразу на два ядра, якщо програма написана під одне. Отже, якщо запустити щось "важке", то швидкість виконання буде тією самою, що й на процесорі з одним ядром. Різниця тільки в тому, що для всіх інших програм доступ до другого ядра, майже вільний, і вони можуть і не "відчути" що паралельно йдуть інтенсивні розрахунки.

Одного разу бачив цікаву залежність: навантаження періодично приблизно через декілька секунд перекидалася з одного ядра на інше, це знову ж таки до того, що зазвичай (принаймні в мене) повністю завантажене лише одне ядро.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
irqbalance стоїть? Якщо ні то постав та подивись як розподіляється завантаження.
/dev/null > /dev/snd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Встановив, на всяк випадок перезавантажився - результат майже той самий.

Подивився у System Services
irqbalance
Start at boot - Yes
Status - not running

треба мантри якісь промовити?

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
/dev/null > /dev/snd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Код: [Select]
~$ ps aux|grep irq
USER       PID %CPU %MEM    VSZ   RSS TTY      STAT START   TIME COMMAND
root         4  0.0  0.0      0     0 ?        S<   09:33   0:01 [ksoftirqd/0]
root         7  0.0  0.0      0     0 ?        S<   09:33   0:00 [ksoftirqd/1]
x         3618  0.0  0.0   3008   764 pts/1    R+   19:31   0:00 grep irq
root      5820  0.0  0.0   2696   504 ?        Ss   09:34   0:01 /usr/sbin/irqbalance
« Останнє редагування: 2008-09-23, 17:42:49 від max5555 »

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Код: [Select]
root      5820  0.0  0.0   2696   504 ?        Ss   09:34   0:01 /usr/sbin/irqbalanceвсе працює.
Роль цієї програми ефективне балансування переривань процесора cat /proc/interrupts
Бувають випадки коли на одному ядрі висять  майже всі переривання пристроїв, а інше ядро майже не використовується,
саме ця програма робить навантаження однаковим для багатоядерних систем.
« Останнє редагування: 2008-09-24, 19:20:36 від swift »
/dev/null > /dev/snd

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
Звертаюсь до тих у кого 4 ядра (та більше  ;) ) - що у вас спостерігається з розподілом навантаження?

Offline SkyMan

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 9
  • Karma: 0
Звертаюсь до тих у кого 4 ядра (та більше  ;) ) - що у вас спостерігається з розподілом навантаження?
http://pastebin.org/9982

Offline max5555

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 226
  • Karma: 3
    • Ubuntu-forward, Украина
а перевод для нерусских? ;)

Я могу понять зачем может понадобиться 2 ядра,
а вот 4 - с трудом, учитывая то, что, насколько я понимаю, сейчас большинство программ все еще рассчитаны только на одно.

Offline swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 549
  • Karma: 7
Для домашніх PC досить і 2-ва ядра, а от на серверах тенденція інша.
Там чим більше памяті та ядер, тим краще.
/dev/null > /dev/snd

Offline ProgrammingLife

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
  • Karma: 0
Linux підтримує 100-ядерні процесори, а Windows ні, і цим все сказано.

Offline kozak

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 39
  • Karma: 1
Цитувати
Linux підтримує 100-ядерні процесори, а Windows ні, і цим все сказано.
пруфлінк?

Offline GVA

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Karma: 1
Переваги багатоядерних систем наочно видно при використанні медіа. Багато кодерів та декодерів відео використовують декілька ядер. Для звичайних повсякденних задач багатоядерність не має жодних переваг, навіть якщо ваш ICQ-клієнт буде оптимізований для роботи в багатоядерній системі, ви навряд побачите якійсь приріст продуктивності в його роботі. :) Але, якщо до ваших повсякденних задач входить перегляд FullHD-відео, то є сенс придбати саме багатоядерний процесор, та чим багатоядерніший, тим краще. :)

64-бітність приросту продуктивності майже не дає, але й зовсім не заважає. Краще мати можливість використовувати 64-бітність, але не користуватися нею, ніж не мати такої можливості, але потребувати її. Мій вибір - 64 біта, бо це майбутнє! :)

Offline MFX

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 175
  • Karma: 4
Як там на сьогодні ситуація з стабільністю 64-х систем? Раніше часто згадувалось, що певне програмне забезпечення не працює саме на 64-х збірках.

Offline GVA

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12
  • Karma: 1
Як там на сьогодні ситуація з стабільністю 64-х систем? Раніше часто згадувалось, що певне програмне забезпечення не працює саме на 64-х збірках.
З програмним забезпеченням, яке б в мене на 64-бітній системі не працювало, не стикався. Можливо, секрет успіху - в користуванні софтом з офіційних репозиторіїв? ;)