Автор Тема: Не можу увійти в систему Ubuntu 11.10 з правами root.  (Прочитано 7477 раз)

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
 Здоровенькі були! Не можу увійти в систему Ubuntu 11.10 з правами root в Ubuntu 11.10 пише, що невірний пароль. Але я - єдиний користувач і пароль в системі - тільки один. Що тут не так? Підкажіть, будь ласка.

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
Здоровенькі були! Не можу увійти в систему Ubuntu 11.10 з правами root в Ubuntu 11.10 пише, що невірний пароль. Але я - єдиний користувач і пароль в системі - тільки один. Що тут не так? Підкажіть, будь ласка.

Чекай, а як входиш, в терміналі використовуєш sudo чи при зміні користувача намагаєшся війти як root ?

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Входжу, як користувач.

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Мабуть в Убунту це не передбачено.

AZCat

  • Гість
sudo su
нет в убунту рута, нет (ну, явного рута нет)

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
Входжу, як користувач.

Тоді треба спочатку встановити пароль для root, й робиться це фактично так :

Установка пароля рута: $sudo passwd root
Ліквідація пароля рута: $sudo passwd -l root

але якщо чесно то встановлювати для root пароль сенсу особливого нема, бо всі адміністративні задачі можна робити не змінюючи користувача за допомогою твого власного паролю який ти встановлював при встановленні системи, запитуй розповім як сам користуюсь такою функцією в Убунту за замовчуванням пароль root не відомий нікому за для забезпечення кращої безпеки системи, бо під суперкористувачем працювати не рекомендовано

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Власне річ ось у чому. Я хочу змінити співвідношення між використанням розділу підкачки, та оперативною пам'яттю. І треба добавити в файл /etc/sysctl.conf таку строку: vm.swappiness=10. Але не можу перезаписати цей файл, бо я не є його власник.

Offline Koljan

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 132
  • Karma: 0
Власне річ ось у чому. Я хочу змінити співвідношення між використанням розділу підкачки, та оперативною пам'яттю. І треба добавити в файл /etc/sysctl.conf таку строку: vm.swappiness=10. Але не можу перезаписати цей файл, бо я не є його власник.

Встанови Ubuntu Tweak й на вкладці "керування сценаріями" активізуй сценарій "подивитися з правами користувача root" перетягнувши сценарій з поля "неактивні сценарії" в поле "активні сценарії", потім ставши курсором на потрібну теку тиснеш праву кнопку миші й вибираєш цей сценарій, вводиш пароль і входиш в теку з правами суперкористувача. Це якщо користуєшся як то кажуть "інтуїтивно зрозумілим" графічним середовищем, інший спосіб - термінал й утиліта sudo але то вже треба трохи консольні команди повчити, якщо коротко то треба перейти в потрібний каталог  користуючись sudo

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
Дякую, здається, вийшло: в терміналі набрав sudo gedit /etc/sysctl.conf, - відкрився файл з активною функцією "зберегти"

Offline Гусак Ігор

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 128
  • Karma: 0
І фішка з Ubuntu Tweak теж пройшла. Тепер маю все, чого мені не вистачало. Ще раз дякую за поради.